Reklama

Co mają smoki do Stefana Themersona?

Opublikowano:
Autor:

Co mają smoki do Stefana Themersona? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Odpowiedź na to pytanie przedstawi zapewne Jan Godnowicz, opowiadając o niezwykłym artyście pochodzącym z Płocka.

Odpowiedź na to pytanie przedstawi zapewne Jan Godnowicz, opowiadając o niezwykłym artyście pochodzącym z Płocka.

Większość mieszkańców naszego miasta wie, że Stefan Themerson urodził się w Płocku przed wybuchem pierwszej wojny światowej. I że znany był przede wszystkim jako literat. Dużo mniej osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że zadebiutował już jako siedemnastolatek, prezentując eksperymentalne fotogramy i fotomontaże. Tworzył również awangardowe filmy eksperymentalne, w czym pomagała mu żona Franciszka.
 

Zmarł w Londynie 25 lat temu. Ta okrągła rocznica stała się pretekstem do ogłoszenia w Płocku roku 2013 rokiem Stefana Themersona. Z tej okazji Książnica Płocka wspólnie ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich przygotowała wieczór poświęcony temu niezwykłemu artyście.

W piątek 6 września o 18 w siedzibie książnicy posłuchać będzie można wspomnień na temat Stefana Themersona. W planach jest także wykład znanego krytyka literackiego i wydawcy Jana Gondowicza „Twórczość na wpół smocza...” Co ze smokami może mieć wspólnego pochodzący z Płocka artysta? Najlepiej przekonać się osobiście.

Zobacz również:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE