Reklama

Co ma się zmienić w płockim Aeroklubie?

Opublikowano:
Autor:

Co ma się zmienić w płockim Aeroklubie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uformował się nowy zarząd. Teraz szykują się zmiany. Czego będą dotyczyć i jak wpłynął na funkcjonowanie klubu?

Uformował się nowy zarząd. Teraz szykują się zmiany. Czego będą dotyczyć i jak wpłynął na funkcjonowanie klubu?

W ostatnią niedzielę, 18 marca, odbyło się XXIX Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, podczas którego dokonano istotnych zmian we władzach aeroklubu. Całkowicie zmienił się skład pięcioosobowego zarządu aeroklubu, częściowo uległy zmianie składy Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego. Na stanowisku dyrektora aeroklubu pozostanie Jan Chrobociński, który jednak zrzekł się jednoczesnego pełnienia funkcji w zarządzie (pomimo zebrania największej liczby głosów). Nowym prezesem stowarzyszenia został Piotr Michałek. 

- Stowarzyszenie boryka się w ostatnich latach ze sporymi problemami - twierdzi Wojtek Bógdał, członek zarządu, delegat do władz Aeroklubu Polskiego. -  Areał lotniska został znacznie pomniejszony w wyniku przekazania przez Urząd Miasta dużej jego powierzchni na cele inwestycyjne.

Ponadto, zdaniem nowego zarządu, malejące zainteresowanie szkoleniami szybowcowymi i samolotowymi, nakłady poniesione na park maszynowy i zmniejszające się przychody z pozostałej działalności przyczyniły się do ujemnego salda finansowego w roku 2017. W związku z taką sytuacją z inicjatywy kilku członków AZM uformowała się grupa osób, która zgłosiła chęć pracy w nowym zarządzie. 

Jak wyjaśnia Izabela Tucholska-Oleszczuk, nowy zarząd przedstawił w swoim programie ambitne plany, kładąc szczególny nacisk na większą obecność aeroklubu w życiu miasta.  Zamierza to realizować głównie przez organizację większej ilości otwartych imprez dla mieszkańców Płocka oraz przywrócenie Pikniku Lotniczego. W planach jest także uruchomienie lotów widokowych, usługi taksówki lotniczej tzw. air taxi oraz doprowadzenie do wybudowania utwardzonego pasa startowego, odnośnie którego negocjacje pomiędzy stronami trwają już od kilku lat. 

- Jeśli nowy zarząd osiągnie zamierzone cele, Płock pozyska dodatkowe atrakcje wpisujące się w kalendarz miejskich imprez a także nową drogę komunikacji powietrznej - twierdzi Izabela Tucholska-Oleszczuk.

Nowy skład Zarządu Stowarzyszenia AZM przedstawia się następująco: prezes - Piotr Michałek, wiceprezes - Maciej Sajnog, sekretarz - Izabela Tucholska-Oleszczuk, skarbnik - Piotr Baranowski, członek zarządu, delegat do władz Aeroklubu Polskiego - Wojtek Bógdał


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE