Reklama

Co dalej z budową nowego wiaduktu w pobliżu zoo?

Opublikowano:
Autor:

Co dalej z budową nowego wiaduktu w pobliżu zoo?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oprócz nowego parkingu w pobliżu zoo, zapowiadano również powstanie nowego wiaduktu. Postępowania jednak wciąż nie ma. Dlaczego?

Oprócz nowego parkingu w pobliżu zoo, zapowiadano również powstanie nowego wiaduktu. Postępowania jednak wciąż nie ma. Dlaczego?

Przypomnijmy, że w pobliżu strzelnicy przewidziano zaprojektowanie i realizację nowego parkingu na 130 miejsc dla samochodów osobowych (w tym 6 miejsc dla niepełnosprawnych), wykonanie ścianki oporowej od strony zaplecza zoo, wykonanie dwumetrowego, o długości około 253 metrów, ogrodzenia, a także ciągu pieszo-jezdnego o długości ok. 340 metrów wraz z odpowiednim oświetleniem. Na parkingu będzie zamontowany system liczący pojazdy, z kolei aktywna tablica informująca o liczbie wolnych miejsc postojowych ma być zlokalizowana przy wjeździe na wiadukt. Udało się wybrać wykonawców parkingu. Za realizację odpowiada Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane WASKOP Elżbiety Wasek (jako lider konsorcjum), natomiast rolę partnera pełni przedsiębiorstwo PHU Partnerstwo Dariusza Molendowskiego. Obie płockie firmy podjęły się budowy nowego parkingu wraz z drogami dojazdowymi i infrastrukturą za kwotę ponad 3,3, mln zł.

Na wspomniany ciąg pieszo-jezdny, czyli po prostu drogę dojazdową do parkingu, dostaniemy się już nowego wiaduktu, który powstanie obok obecnego przy wejściu do zoo. Dopiero wraz z wybudowaniem nowego obiektu ten stary, będący w fatalnym stanie, zostanie rozebrany. Na budowę nowego wiaduktu miało zostać ogłoszone osobne postępowanie przetargowe. Jednak przetargu jak dotąd nie ma... Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. Tomasz Żulewski przyznaje, że jest pewne opóźnienie w stosunku do założeń.

- Faktycznie zamierzaliśmy cały układ komunikacyjny z remontem al. Kilińskiego, wiaduktem i nowym parkingiem realizować w jednym terminie. W marcu złożyliśmy dokumentację do PKP, jednak do tej pory nie mamy żadnej odpowiedzi. Z naszej strony, jako inwestora, były ponaglenia. Niestety musimy czekać na dopełnienie formalności. Takie mają procedury w PKP. Muszą nam uzgodnić dokumentację, gdyż przechodzimy przez teren PKP.

Czy jest szansa, że prace ruszą jeszcze w tym roku? Żulewski uważa, że jak najbardziej. - Jeśli ta dokumentacja zostanie uzgodniona do października, myślę, że do czerwca 2020 r. spokojnie wybudujemy nowy wiadukt.

Zapewnia, że powstanie także parking. - Parking jest na etapie końcowych uzgodnień projektowych. Realizacja odbywa się w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Nie ma obaw, żeby do 29 maja parking nie został wykonany.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE