Reklama

Chcemy godnie zarabiać! Akcja dotarła do Płocka

Opublikowano:
Autor:

Chcemy godnie zarabiać! Akcja dotarła do Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Płocku pojawił się billboard z wyszczególnioną kwotą netto, którą teraz zarabia nauczyciel, rozpoczynający pracę w tym zawodzie. To kampania Związku Nauczycielstwa Polskiego. Co sądzą o niej nasi Czytelnicy?

W Płocku pojawił się billboard z wyszczególnioną kwotą netto, którą teraz zarabia nauczyciel, rozpoczynający pracę w tym zawodzie. To kampania Związku Nauczycielstwa Polskiego. Co sądzą o niej nasi Czytelnicy?

- Podwyżka tylko o 3,75 proc.! Dlaczego? - pytają przedstawiciele ZNP. - Dotychczas regułą było, że nauczyciele otrzymywali podwyżki z wyrównaniem od początku roku. Przyznając podwyżkę od kwietnia, resort Anny Zalewskiej nie przewidział wyrównania za trzy pierwsze miesiące 2018 roku. 

Jak szacuje ZNP, w skali całego roku wynagrodzenie nauczycielskie wzrosło tylko o 3,75 proc., a nie jak oficjalnie ogłasza MEN – o 5,35 proc., a realna podwyżka była jeszcze niższa, ze względu  na szacowany wskaźnik inflacji.

- Tak naprawdę, stażysta zarobi więcej tylko o 25,37 zł, kontraktowy o 26,07 zł, mianowany o 29,47 zł, a dyplomowany o 34,46 zł, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że część podwyżki zjadła inflacja i to, że rachunki za mieszkanie, prąd, i inne trzeba płacić od stycznia do grudnia, a nie dopiero od kwietnia.

Billboardowa akcja dotarła również do Płocka. Co o postulatach ZNP sądzą nasi Czytelnicy? 

Zapraszamy do komentowania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE