Reklama

Chcą mieć park na osiedlu. Ale to nie takie proste, jak sądzili

Opublikowano:
Autor:

Chcą mieć park na osiedlu. Ale to nie takie proste, jak sądzili - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy marzą o parku lub zielonym skwerku na osiedlu. Upatrzyli już nawet teren, chcieli doprowadzić do powstania parku dzięki budżetowi obywatelskiemu. A jak to bywa z marzeniami, nie zawsze już tak łatwo o ich spełnienie.

Mieszkańcy marzą o parku lub zielonym skwerku na osiedlu. Upatrzyli już nawet teren, chcieli doprowadzić do powstania parku dzięki budżetowi obywatelskiemu. A jak to bywa z marzeniami, nie zawsze już tak łatwo o ich spełnienie.

Chodzi o teren na osiedlu Wyszogrodzka znajdujący się pomiędzy ul. Słoneczną, torami kolejowymi, parafią św. Józefa a Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 7.

- Teren przed rozpoczęciem budowy szkoły został przekazany spółce Inwestycje Miejskie i pozostaje jej własnością do dziś, co uniemożliwiło złożenie mieszkańcom czy radzie osiedla projektu związanego z tym terenem do budżetu obywatelskiego – wyjaśnia nam jeden z mieszkańców.

Uważa, że utworzenie na wskazanym terenie parku jest wręcz niezbędne. Pan Piotr argumentuje, że osiedle Górna stale się powiększa, w związku z czym wprowadziło się bardzo wiele młodych rodzin z dziećmi, ponadto osobom starszym także przydałoby się miejsce do odpoczynku w otoczeniu przyrody, a nie ścian swojego domu. Roztacza wizję pięknie urządzonego terenu z posadzoną roślinnością, wykończonymi alejkami z nowym oświetleniem, placem zabaw dla najmłodszych, a może nawet z siłownią pod chmurką. Niestety obecnie wskazany teren znacznie odbiega od roztoczonej wizji. Zarasta chwastami, a stara i błotnista ścieżka prowadząca do kościoła oraz do ul. Słonecznej skutecznie uniemożliwia przechodzenie.

W Ratuszu znają temat.

- Pomysł zrobienia tam parku istnieje od pewnego czasu i mamy w planach zrealizowanie takiej inwestycji – przyznaje Hubert Woźniak z zespołu prasowego Ratusza.

Wskazany teren faktycznie częściowo jest własnością spółki Inwestycje Miejskie, co okazało się przeszkodą w realizacji parku w ramach budżetu obywatelskiego. Tak jest już regulamin BO, że teren musi być własnością miasta. - Nie jest to jednak przeszkoda w realizacji takiej inwestycji przez Urząd Miasta – zapewnia Hubert Woźniak. Bo akurat spółka mogłaby teren przekazać ponownie gminie.

Jest jeszcze jedna przeszkoda, o czym wspomina pracownik Ratusza. - Fragment tego terenu należy do PKP. A więc najpierw musimy w jakiejś formie ten grunt pozyskać. Zaczęliśmy już negocjacje z kolejarzami, PKP nie powiedziało "nie", ale takie rozmowy są czasochłonne - zastrzega.  

Fot. Czytelnik

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE