Reklama

Chcą, by było jak na Przystanku Woodstock

Opublikowano:
Autor:

Chcą, by było jak na Przystanku Woodstock - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Polski Woodstock ma swój Przystanek Jezus. A organizowany w Plocku Reggaeland ma mieć Przystań Miłosierdzia.

Polski Woodstock ma swój Przystanek Jezus. A organizowany w Plocku Reggaeland ma mieć Przystań Miłosierdzia.

Głównym pomysłodawcą ewangelizacyjnego projektu, skierowanego nie tylko do uczestników Reggaelandu, ale do wszystkich chętnych, przebywających w tym czasie w Płocku, jest ksiądz Wiesław Gutowski, proboszcz parafii św. Bartłomieja w Płocku (czyli Fary).

– Inspiracją dla nas stał się Przystanek Jezus, odbywający w Kostrzynie nad Odrą. Nasz projekt nazwaliśmy „Przystań Miłosierdzie”, ponieważ odbędzie obok plaży nad Wisłą. Stąd „Przystań”. Ale „Przystań” można też rozumieć, jako „zatrzymaj się, pomyśl” – tłumaczy ks. Wiesław Gutowski. – A „Miłosierdzie” to akcent płocki. To w naszym mieście, na Starym Rynku, św. Siostra Faustyna miała w 1931 r. pierwsze objawienie Jezusa Miłosiernego. Nazwa naszego projektu jest wpisana w znak ryby.


Płocka fara w trakcie Reggaelandu ma być otwarta przez całą dobę. W tym czasie każdy chętny będzie mógł skorzystać z sakramentu pokuty lub adorować Najświętszy Sakrament. Każdego dnia w programie Przystani znajdzie się Msza święta oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego (o 15). Posługą ewangelizacyjną mają zajmować się członkowie działających przy Farze grup ewangelizacyjnych. – Chcemy być gotowi do dialogu i rozmów z uczestnikami festiwalu – zapowiada ks. Wiesław Gutowski.

Program Przystani Miłosierdzia dla uczestników Regelandu i innych chętnych
Piątek 12 lipca
11 – Przygotowanie do Mszy świętej
11.30 – Msza święta (Płocka Fara)
15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia (plaża nad Wisłą)
18 – Różaniec (plaża nad Wisłą)
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Spowiedź, dyżur księdza w konfesjonale

Sobota 13 lipca
10 – Przygotowanie do Mszy świętej
10.30 – Msza święta (Płocka Fara)
15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia (plaża nad Wisłą)
18 – Różaniec (plaża nad Wisłą)

Niedziela 14 lipca
9.45 – Zaproszenie na Mszę (plaża nad Wisłą)
11.30 – Przygotowanie do Mszy świętej (Fara)
12 – Msza święta dziękczynna za Przystań Miłosierdzia (Fara)

Adoracja Najświętszego Sakramentu
Spowiedź, dyżur księdza w konfesjonale

Przy Farze i na plaży nad Wisłą w piątek i sobotę przez cały dzień będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi, lektury Pisma św., adoracji, modlitwy, skupienia, ciszy, przed Najświętszym Sakramentem. W planie są również rozmowy i spotkania z psychologiem, egzorcystą i innymi, a także noc kina. – Chcemy wyświetlić w nocy dwa, może trzy filmy, a później podyskutować na ich temat – zapowiada proboszcz Fary.

Organizatorzy Przystani Miłosierdzia mają nadzieję, że uda im się namówić do współpracy księży, siostry zakonne, kleryków. – Wszystkich księży, a szczególnie pracujących i mieszkających w Płocku, prosimy o pomoc w posłudze spowiedzi – mówi ks. Wiesław Gutowski. – O wsparcie tej ewangelizacyjnej inicjatywy prosimy ruchy, organizacje i wspólnoty religijne, katechetów i wiernych świeckich. W sposób szczególny zachęcamy do współpracy grupy, wspólnoty ewangelizacyjne oraz diakonie. Zwracamy się z prośbą do sióstr zakonnych, grup modlitewnych o zgłoszenie się i podjęcie dyżurów na modlitwie w Farze w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE