Reklama

Całe miasto oklejone. Będą srogie kary

Opublikowano:
Autor:

Całe miasto oklejone. Będą srogie kary - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To już prawdziwa plaga: nie ma słupa ani płotu, który nie byłby od góry do dołu oklejony reklamą kredytów chwilówek, lombardu albo wyblakłymi podobiznami polityków. Miejski Zarząd Dróg zapowiada: zero litości.

To już prawdziwa plaga: nie ma słupa, latarni czy płotu, który nie byłby od góry do dołu oklejony reklamą kredytów chwilówek, lombardu albo wyblakłymi podobiznami polityków. Miejski Zarząd Dróg zapowiada: zero litości.

Miasto tonie w ulotkach, plakatach i innych materiałach reklamowych - naklejane jedna na drugą, pstrokate, krzykliwe "zdobią" niemal każdą latarnię, płotek, wejście do klatki schodowej, wiatę przystankową, a nawet drzewa  - słowem każdą powierzchnię, która ma szansę znaleźć się w polu widzenia klienta.  Podarte strzępki świstków i wyblakłych ulotek informujących o nowej chwilówce, kursie w szkole podyplomowej, nieruchomości na sprzedaż fruwają na wietrze aż nie przykryje ich nowy świstek.

Wszystkie te ogłoszenia i reklamy są umieszczane nielegalnie - nie można tak po prostu pozaklejać materiałami reklamowymi miasta.  Niestety, firmy nic sobie z tych zakazów nie robią.

- Miejski Zarząd Dróg w ostatnich tygodniach wszczął kilka postępowań administracyjnych w stosunku do firm rozwieszających nielegalnie plakaty na terenie Płocka - informuje Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza.  - Kary z tego tytułu będą dotkliwe i sięgają w sumie kilkunastu tysięcy złotych. Nielegalne rozklejanie plakatów przez osoby fizyczne, które robią to na zlecenie firm lub samodzielnie stanowi wykroczenie z art. 63a Kodeksu Wykroczeń i także jest objęte sankcjami karnymi. Ostrzegamy, że wszelkie umieszczanie reklam i ogłoszeń na drzewach, latarniach, przystankach, sygnalizatorach jest działaniem nielegalnym. Przypominamy, że na terenie miasta znajdują się specjalne słupy ogłoszeniowe do tego celu. Obowiązek uzyskania zezwolenia na zajęcie pasa drogowego wynika z Ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (j.t. Dz. U. z 2013r., poz.260 ze zm). Niedopełnienie formalności i brak zgody na zajęcie pasa drogowego w konsekwencji skutkuje wymierzeniem kary pieniężnej, stanowiącej dziesięciokrotność opłaty podstawowej.

Jak podkreśla Konrad Kozłowski, często jest tak, że rozklejane nielegalnie plakaty informują o imprezach, nad którymi mają patronat medialny płockie redakcje prasowe czy są sponsorowane np. przez płockie firmy lub są objęte patronatem władz samorządowych. Takie działanie w negatywnym świetle stawia media, sponsorów i patronów finansujących imprezę, których logotypy widnieją na plakatach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE