Reklama

Reklama

Były płocki radny wiceprezesem potężnej firmy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PERN

Były płocki radny wiceprezesem potężnej firmy - Zdjęcie główne

foto PERN

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radca prawny, manager, samorządowiec, nauczyciel akademicki. Od czterech lat był wiceprezesem Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu, a teraz został wiceprezesem spółki PERN.

Reklama

Jeszcze kilka lat temu ta państwowa firma - z siedzibą w Płocku - nosiła nazwę Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń”.

PERN jest liderem logistyki naftowej i paliwowej w Polsce, strategiczną spółką gwarantującą bezpieczeństwo energetyczne Polski. Zajmuje się ok. 2,5 tys. km rurociągów surowcowych i paliwowych, posiada 23 bazy magazynowe, terminal naftowy i morski.

Kilka dni temu Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PERN S.A. odwołało dwóch członków zarządu spółki i powołało dwóch nowych.

W zarządzie znalazł się Paweł Kolczyński, w latach 2006-2014 płocki radny miejski (dostał się do rady startując z komitetu PiS). W 2015 r. został radnym sejmiku wojewódzkiego, nie kandydował ponownie w roku 2018, wybierając dalszą pracę w spółce skarbu państwa.

Paweł Kolczyński ukończył płocką Małachowiankę, a następnie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył również Europejskie Studia Specjalne w Centrum Studiów Europejskich w Toruniu oraz Zaoczne Studia Doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Płocczanin w zarządzie PERN

Ukończył aplikację sędziowską i zdał egzamin sędziowski, od 2006 roku radca prawny, przez 10 lat prowadzący kancelarię prawną wyspecjalizowaną w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotu z branży logistyki paliwowej (OLPP Sp. z o.o.), w latach 2014 – 2016 radca prawny zatrudniony w OLPP Sp. z o.o.

- Posiada doświadczenie w zarządzaniu grupą kapitałową, w sprawowaniu aktywnego nadzoru właścicielskiego i ochronie interesu Skarbu Państwa oraz przygotowaniu i realizacji projektów inwestycyjnych. W latach 2018 – 2022 wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., w latach 2016 – 2018 prezes zarządu Funduszu Rozwoju Spółek S.A. - wylicza biuro prasowe PERN.

Paweł Kolczyński to założyciel stowarzyszeń: Podkarpacka Dolina Wodorowa, Śląsko – Małopolska Dolina Wodorowa i Dolnośląska Dolina Wodorowa.

Nowym wiceprezesem został także Włodzimierz Maros, absolwent MBA na uczelni im. L. Koźmińskiego. Ukończył również studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie Zarządzania Wartością Przedsiębiorstwa.

W ostatnich latach swoją aktywność zawodową skupiał wokół przemysłu energetycznego, w latach 2019-2020 pełnił funkcję prezesa spółki Zakłady Urządzeń Chemicznych i Armatury Przemysłowej Chemar w Kielcach, w okresie 2020-2022 był wiceprezesem Elmen Sp. z o. o., podmiotu należącego do grupy kapitałowej PGE.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy