Reklama

Było nagranie z kamery, będzie kara

Opublikowano:
Autor:

Było nagranie z kamery, będzie kara - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płoccy policjanci zatrzymali kierowcę, który na al. Piłsudskiego przejechał na czerwonym świetle i nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie z dwójką dzieci. Całą sytuację zarejestrowała kamera zamieszczona w jednym z autobusów Komunikacji Miejskiej

Płoccy policjanci zatrzymali kierowcę, który na al. Piłsudskiego przejechał na czerwonym świetle i nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie z dwójką dzieci. Całą sytuację zarejestrowała kamera zamieszczona w jednym z autobusów Komunikacji Miejskiej.

Tylko dzięki błyskawicznej reakcji pieszej nie doszło do poważnego wypadku. O zdarzeniu informowaliśmy na naszym portalu. W poniedziałek 12 lutego rozpędzony samochód jadący al. Piłsudskiego, mimo czerwonego przejechał przez przejście dla pieszych. Kobieta z dwójką dzieci, która przechodziła po pasach, była już w połowie drogi na drugą stronę ulicy.    

[ZT]18062[/ZT]

- Zapis z kamery został przekazany przez komunikację miejską płockim policjantom - poinformował Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy KMP w Płocku. - Funkcjonariusze rozpoczęli czynności w celu ustalenia kierującego samochodem. Policjanci ustalili, że osobą kierującą samochodem w chwili zdarzenia była 21-letnia mieszkanka powiatu płońskiego.

Za wykroczenie, którego dopuściła się kierująca przewidziana jest kara grzywny do 5 tys. zł. oraz zatrzymanie prawa jazdy nawet na trzy lata.

- Kobieta wczoraj usłyszała w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym i za rażące lekceważenie przepisów ruchu drogowego zostało jej zatrzymane prawo jazdy - mówi Krzysztof Piasek. 

Sprawa została przekazana do Sądu Rejonowego w Płocku - Sekcji ds. Wykroczeń, gdzie zostaną podjęte dalsze czynności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE