Reklama

Byliście na bitwie o Płock? Udostępniono krótki film

Opublikowano:
Autor:

Byliście na bitwie o Płock? Udostępniono krótki film - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nacierający żołnierze z bronią w ręku, znoszeni ranni, powietrzne naloty, w tle czołgi, wybuchy i ogień pochłaniający zabudowania - rekonstrukcja walk, która odbyła się 15 września w Radziwiu, została sfilmowana. Udostępniono kilkuminutowy film z widowiska.

Nacierający żołnierze z bronią w ręku, znoszeni ranni, powietrzne naloty, tragedia ludności cywilnej, w tle czołgi, wybuchy i ogień pochłaniający zabudowania - rekonstrukcja walk, która odbyła się 15 września w Radziwiu, została sfilmowana. Udostępniono kilkuminutowy film z widowiska.

Pomysłodawcą rekonstrukcji walk pomiędzy wojskami polskimi i niemieckimi, które rozegrały się między 12 a 15 września 1939 roku, było Stowarzyszenie Jeździeckie im. 4 Pułku Strzelców Konnych Ziemi Łęczyckiej. Chcieli w ten sposób upamiętnić tych, którzy walczyli i ginęli w bronie ojczyzny. Rekonstrukcję bitwy sprzed 80 lat oglądały tłumy widzów. Na profilu Military Art na Facebooku pojawiła się krótka filmowa relacja (link zaznaczony na niebiesko przekieruje do mediów społecznościowych, aby móc obejrzeć materiał filmowy).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE