Reklama

Budżet obywatelski: wygrały murale?

Opublikowano:
Autor:

Budżet obywatelski: wygrały murale?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To jeszcze niepotwierdzone informacje, ale dość pewne - w trzeciej edycji budżetu obywatelskiego wśród projektów ogólnomiejskich zwyciężył projekt dotyczący murali historycznych.

To jeszcze niepotwierdzone informacje, ale dość pewne - w trzeciej edycji budżetu obywatelskiego wśród projektów ogólnomiejskich zwyciężył projekt dotyczący murali historycznych.

Lada chwila Ratusz ogłosi wyniki trzeciej edycji budżetu obywatelskiego. Choć tak jak poprzednio do podziału było 5 mln zł, tym razem na trochę innych zasadach - wybieraliśmy po dwa projekty - jeden ogólnomiejski (tu przewidziano kwotę 800 tys. zł) i po jednym na każdym osiedlu (po 200 tys. na dzielnicę).

Z naszych informacji wynika, że wśród pomysłów ogólnomiejskich zdecydowaną przewagę ma projekt nr 52, zakładający powstanie kilku murali o tematyce historycznej. Trzeba przyznać, że ta wygrana chyba nikogo nie dziwi. Jego pomysłodawcy - Michał Sosnowski i Łukasz Chrobot nie próżnowali - udało im się zachęcić kilkadziesiąt osób, łącznie z tymi na co dzień stojących po przeciwnej stronie barykady, do poparcia projektu, drukowali plakaty i ulotki.

Bardzo interesujące są kolejne miejsca. Bo nawet jeśli nasze spekulacje się potwierdzą i faktycznie wygra projekt murali, kosztuje on kilkadziesiąt tysięcy, a pula środków to 800 tys. zł. Z całą pewnością nie on jeden będzie finansowany. W najbliższych dniach Ratusz zdradzi też, które projekty wygrały na poszczególnych osiedlach.

Frekwencja w głosowaniu była najniższa spośród wszystkich dotychczasowych - zaledwie nieco ponad 2 tys. osób pofatygowało się do urn.

Więcej wkrótce

Na zdjęciu: jedno z miejsc, na których miałby powstać mural, fot. autorzy projektu

O projekcie pisaliśmy tutaj:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE