Reklama

Budynek przy ul. Kościuszki grozi zawaleniem. Zostanie rozebrany

Opublikowano:
Autor:

Budynek przy ul. Kościuszki grozi zawaleniem. Zostanie rozebrany - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Budynek przy ul. Kościuszki 24/26 od dawna jest niezamieszkany. Na ścianach wiszą tablice z napisem "Budynek grozi zawaleniem. Zakaz przebywania osób w obrębie budynku" oraz "Budynek do rozbiórki".

Budynek przy ul. Kościuszki 24/26 od dawna jest niezamieszkany. Na ścianach wiszą tablice z napisem "Budynek grozi zawaleniem. Zakaz przebywania osób w obrębie budynku" oraz "Budynek do rozbiórki".

Obok budynku mieści się dom Władysława Broniewskiego i ścieżka - po wejściu w bramę - którą można skrócić sobie drogę do kościoła św. Dominika. Nieruchomość w swoje władanie już dawno temu zagarnęła przyroda, czasem ktoś dołożył naklejkę czy grafikę na zamontowanych dyktach (jako uliczną wystawę).

Budynek stoi na dwóch działkach o numerach ewidencyjnych 1020 i 1021. Został wzniesiony w pierwszej połowie XIX wieku z przeznaczeniem na lokale mieszkalne: trzy na parterze i dwa na piętrze (poddaszu).

- Ogólny stan budynku został zakwalifikowany jako zły. Obiekt przewidziano do rozbiórki - czytamy w dokumentacji przetargowej. - Prace prowadzone będą na terenie czynnych placówek; oświatowej i opieki zdrowotnej oraz w pasie jezdni. Muszą być tak zorganizowane, aby nie zagrażały bezpieczeństwu i nie powodowały zbyt dużych utrudnień.

Płocki Ratusz zdecydował się na rozbiórkę starego obiektu pod nadzorem archeologa i szuka wykonawcy. W miejscu istniejącego budynku zaprojektowano dwa ogrodzenia - jedno od ul. Kościuszki (grubości 38 cm z cokołem wysokości 95 cm i słupkami szerokości 60 cm przykrytymi dachówką pozyskaną z rozbiórki istniejącego budynku, przęsła stalowe zakończone obróbką blacharską ocynkowaną), drugie pomiędzy działkami 1020 i 1021, na przedłużeniu istniejącego ogrodzenia (o grubości 25 cm, istniejące ogrodzenie pomiędzy działkami przejdzie remont, w tym dotychczasowa wyższa część ogrodzenia zostanie zrównana do wysokości niższej części). Obydwa ogrodzenia zaprojektowano jako murowane z cegły pełnej i otynkowane tynkiem cementowo-wapiennym.

W związku z zamierzeniem przewidziano wycinkę dwóch klonów znajdujących się w obrębie budynku.

Prace budowlane powinny zakończyć się do 30 listopada 2019 r., z kolei termin zakończenia realizacji przedmiotu umowy ustalono na 15 grudnia 2019 r. W Urzędzie Miasta Płocka czekają na oferty do 11 listopada.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE