Reklama

Budowa wiaduktu. Ponad rok utrudnień

Opublikowano:
Autor:

Budowa wiaduktu. Ponad rok utrudnień - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś na dobre rozpoczną się prace związane z budową wiaduktu przy Piłsudskiego. Czeka nas co najmniej rok utrudnień.

Dziś na dobre rozpoczną się prace związane z budową wiaduktu przy Piłsudskiego. Czeka nas co najmniej rok utrudnień.

Jak dziś rano poinformowało biuro prasowe Ratusza, gdańska firma Polwar wkroczyła na teren budowy i zacznie obowiązywać czasowa organizacja ruchu. Trzeba się liczyć z utrudnieniami - jeden z trzech pasów w kierunku centrum zostanie wyłączony z ruchu, co łączy się ze zwężeniem jezdni i ograniczeniem prędkości. - Apelujemy o ostrożność i stosowanie się do nowej organizacji ruchu - ostrzega biuro prasowe.

Prace mają potrwać do września 2014 r., kulminację prac i związanych z tym utrudnień przewiduje się na wiosnę przyszłego roku.

Jak już pisaliśmy, do jesieni gdańska spółka ma nie tylko zbudować wiadukt kolejowy z chodnikami dla pieszych, ale również przebudować niemal cały układ komunikacyjny w tym rejonie, m.in. zlikwidować istniejące i wykonać nowe zjazdy w osiedla i osiedlowe drogi wewnętrzne, przebudować osiedlowy parking, przenieść zatoki autobusowe, przejścia dla pieszych, zlikwidować rogatki, strażnicę. Słowem - przebudować całą infrastrukturę podziemną i naziemną. Budowa wiaduktu pochłonie 28 mln zł.

Fot. Portal Płock

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE