Reklama

Budowa dobiega końca. Wiadukt do zoo po próbie obciążeniowej

Opublikowano:
Autor:

Budowa dobiega końca. Wiadukt do zoo po próbie obciążeniowej  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prace przy budowie nowego wiaduktu do płockiego ogrodu zoologicznego są na finiszu. W poniedziałek konstrukcja przeszła próbę obciążeniową.

Prace przy budowie nowego wiaduktu do płockiego ogrodu zoologicznego są na finiszu. W poniedziałek konstrukcja przeszła próbę obciążeniową. 

Wiadukt jezdnia do niego prowadząca to ostatni etap przebudowy Al. Kilińskiego. Kiedy inwestycja zostanie zakończona, będzie można bez problemu z ronda skręcić w ul. Norbertańską.

Wszystko wskazuje, że budowa wiaduktu dobiega końca. W poniedziałek odbyły się testy obciążeniowe.

-  Na konstrukcję wjechały cztery, wypełnione piachem ciężarówki. Każda ważyła ok. 32 ton. I zaczęło się badanie konstrukcji, jej elastyczności i wytrzymałości. Próby były udane. Wiadukt ma dopuszczalną nośność 50 ton. Będzie nam służył przez wiele lat. Wykonawca wystąpił już o wydanie pozwolenia na jego użytkowanie. Przed nami teraz operacja rozbiórki starego wiaduktu - poinformował Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej urzędu miejskiej. 

Wiadukt ma 39 metrów długości, i 13 metrów szerokości - 7 metrów to jezdnia, a chodnik i ścieżka rowerowa po 3 metry. Inwestycja kosztowała 8 mln złotych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE