Reklama

Brakuje szczepionek na grypę. Prezydent pisze do ministra

Opublikowano:
Autor:

Brakuje szczepionek na grypę. Prezydent pisze do ministra  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płoccy seniorzy od kilku lat mogą korzystać z bezpłatnych szczepień przeciw grypie. W ostatnim czasie co roku korzystało z niego ok. 3,5 tysiąca, a nawet 4 tysiące osób. W tym roku jest problem - szczepionek po prostu brakuje. Prezydent Andrzej Nowakowski napisał w tej sprawie do Adama Niedzielskiego, ministra zdrowia.

Płoccy seniorzy od kilku lat mogą korzystać z bezpłatnych szczepień przeciw grypie. W ostatnim czasie co roku korzystało z niego ok. 3,5 tysiąca, a nawet 4 tysiące osób. W tym roku jest problem - szczepionek po prostu brakuje. Prezydent Andrzej Nowakowski napisał w tej sprawie do Adama Niedzielskiego, ministra zdrowia. 

Program cieszył się sporym powodzeniem wśród starszych mieszkańców Płocka. Tylko w 2017 roku skorzystało z niego 3969 osób. To 21% osób w grupie 65+. W latach 2018-2020 miasto zabezpieczyło na ten cel 504 tysiące złotych. Koszt jednego szczepienia obliczono na 40 zł. 

W tym roku miasto ma problem, bo szczepionki nie dotarły. Prezydent Andrzej Nowakowski napisał list do ministra zdrowia z prośbą o informację o terminie dostawy. 

Z przeprowadzonej analizy dostępności szczepionek przeciw grypie w płockich aptekach wynika, że farmaceuci również nie otrzymują dostaw zamówionych szczepionek przeciw grypie, nie mają też wiedzy kiedy i w jakich ilościach szczepionki dotrą do aptek. W  sytuacji pandemii Covid-19, szczepienia przeciw grypie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Płocka. Płocczanie licznie odpowiedzieli na zalecenia specjalistów i ekspertów w sprawie realizacji szczepień przeciw grypie, co przy podobieństwie początkowych objawów grypy i Covid-19 ma ułatwić lekarzom diagnostykę w czasie pandemii. Spotkali się jednak z niedostępnością szczepionek zarówno w przychodniach, jak i aptekach. Sytuacja braku szczepionek przeciw grypie na rynku w połączeniu z medialnym przekazem, że są one zalecane wywołuje wręcz panikę wśród seniorów - napisał Andrzej Nowakowski. 

Prezydent zaapelował o działania mające "przyspieszyć dostawę i dystrybucję" szczepionek. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE