Reklama

Borowicka gotowa, czas na mniejsze ulice. A Parcele? - Perspektywa kolejnych lat

Opublikowano:
Autor:

Borowicka gotowa, czas na mniejsze ulice. A Parcele? - Perspektywa kolejnych lat  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się ostatni etap ulicy Borowickiej. Przebudowano nie tylko nawierzchnię, chodniki, ścieżkę deszczową, ale też kanalizację deszczową i sanitarną. Teraz miasto będzie mogło zabrać się za mniejsze uliczki, także osiedle Parcele. Ci drudzy jeszcze trochę poczekają.

Zakończył się ostatni etap ulicy Borowickiej. Przebudowano nie tylko nawierzchnię, chodniki, ścieżkę deszczową, ale też kanalizację deszczową i sanitarną. Teraz miasto będzie mogło zabrać się za mniejsze uliczki, także osiedle Parcele. Ci drudzy jeszcze trochę poczekają. 

Co ciekawe, inwestycję udało się zrealizować trzy tygodnie przed terminem, który przypadał na 15 czerwca. Jak mówił prezydent Andrzej Nowakowski, ukończenie remontu Borowickiej było kluczowa z punktu widzenia kolejnych inwestycji na tym osiedlu, bo bez ukończenia kanalizacji na głównej arterii nie byłoby gdzie odprowadzić wody z całego osiedla.

- Budowa kanalizacji w ul. Borowickiej pozwala spiąć cały system wodno-kanalizacyjny i dalej realizować kolejne uliczki - tłumaczył Nowakowski. 

Ostatni etap to ok. 500 metrów nowej nawierzchni, nowy wodociąg, droga rowerowa, oświetlenie uliczne. Całość kosztowała ponad 4,7 mln złotych. 

- Takie ceny dyktuje rynek - mówił Jacek Terebus, zastępca prezydenta ds. inwestycji. 

Jak zapowiedział prezydent, teraz przyjdzie kolej na realizację mniejszych uliczek. Jak? Powoli. 

- Będziemy chcieli co roku jedną uliczkę do budżetu wprowadzać - zapewnił. 

A co z Parcelami?

- To przyszłość. Po ukończeniu Borowickiej możemy przystąpić do realizacji ulic na Parcelach, może w perspektywie 2-3 lat. To w dużej mierze zależne jest od możliwości budżetowych. Priorytetem są inwestycje, na które mamy dofinansowanie unijne - powiedział Andrzej Nowakowski. - Próbowaliśmy dostać dofinansowanie ze "schetynówki", ale go nie otrzymaliśmy. 

Jak dodał prezydent, miasto czeka jeszcze na informacje odnośnie dofinansowania funduszu, którym zarządza wojewoda. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE