Reklama

Reklama

Błyskawiczne granty do 5 tys. zł. Solidarni w czasach epidemii

Opublikowano: ndz, 19 kwi 2020 11:16
Autor:

Błyskawiczne granty do 5 tys. zł. Solidarni w czasach epidemii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szyjesz maseczki, pomagasz personelowi szpitala, a może wspierasz osoby w kwarantannie na terenie powiatu płockiego ziemskiego? Masz szansę na uzyskanie wsparcia finansowego, ale wnioski można składać tylko do czwartku 23 kwietnia. 

Reklama

Szyjesz maseczki, pomagasz personelowi szpitala, a może wspierasz osoby w kwarantannie na terenie powiatu płockiego ziemskiego? Masz szansę na uzyskanie wsparcia finansowego, ale wnioski można składać tylko do czwartku 23 kwietnia. 

Pilotażowe przedsięwzięcie dotyczy wyłącznie organizacji i grup nieformalnych z terenu powiatu płockiego ziemskiego. Nosi ono nazwę „Solidarni w czasach epidemii”.

- Celem tego przedsięwzięcia, realizowanego przez program Działaj Lokalnie we współpracy z Nationale-Nederlanden i Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce jest wspieranie społeczności lokalnych, które w zaistniałej sytuacji epidemicznej, inicjują działania zapobiegające jej skutkom - mówi Iwona Marczak, prezes Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem.

W ramach konkursu zostaną wyłonione inicjatywy najbardziej odpowiadające na potrzeby związane z obecną sytuacją. Można zdobyć grant w wysokości od 2 do 5 tys. zł. O pieniądze na wspieranie potrzebujących mogą starać się organizacje i instytucje oraz grupy, które mają siedzibę na terenie powiatu oraz planują prowadzić działania na terenie przynajmniej jednej z gmin powiatu płockiego.

- Każda forma wolontariatu w czasach, z którymi przyszło nam się teraz zmierzyć, jest na wagę złota. Jeśli ktoś chcesz kontynuować lub rozpocząć działania, a potrzebuje wsparcia, to zapraszamy - dodaje Iwona Marczak.

Z otrzymanego grantu można finansować koszty służące osiągnięciu zakładanych we wniosku celów, między innymi zakup materiałów, np. szycia maseczek lub do zajęć i warsztatów, wynajem sal, sprzętu, nagłośnienia, transportu, koszty druku, usługi graficzne, koszty przejazdu, zakup elementów wyposażenia (na przykład medycznego).

Czasu na decyzję jest niewiele - do 23 kwietnia włącznie zaplanowanie nabór wniosków, wyłącznie drogą elektroniczną, szczegóły znajdują się na stronie mlodzirazem.pl. Podpisanie umów nastąpi do 27 kwietnia, a realizacja projektów może zacząć się już właśnie od 27 kwietnia. Wszelkie zadania powinny zakończyć się do 31 lipca br.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.