Reklama

Reklama

Blisko 1,3 mln zł na działania pro-ekologiczne w regionie. M.in na usuwania azbestu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Powiat Płocki

Blisko 1,3 mln zł na działania pro-ekologiczne w regionie. M.in na usuwania azbestu - Zdjęcie główne

foto Powiat Płocki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 1,3 mln zł trafi do regionu na działania pro-ekologiczne. Pieniądze m.in. na usuwanie azbestu i ochronę przyrody przeznaczył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Reklama

Pieniądze zostaną przeznaczone na ochronę przyrody na terenie powiatów płockiego, gostynińskiego i sochaczewskiego.

- To środki na trzy podstawowe cele: usuwanie azbestu, pielęgnację przyrody i edukację ekologiczną - tłumaczył podczas konferencji prasowej Maciej Małecki, poseł ziemi płockiej, wiceminister aktywów państwowych. - Mam wielką satysfakcję, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej tak przychylnie patrzy na samorządy i parafie płockie, gostynińskie i inne powiaty z naszego okręgu.

Jak zapewniał poseł, to kolejne rządowe wsparcie dla mieszkańców.

- To jest spotkanie się dobrych sił z dwóch stron: z jednej strony samorządy - z drogiej wsparcie rządu w postaci różnych programów - mówił Małecki. - Za to w imieniu rządu Prawa i Sprawiedliwości serdecznie dziękuję.

Do powiatu płockiego, gostynińskiego i sochaczewskiego trafi ponad 1 mln 129 tys. zł. Z tych środków ponad 452 tys. zł przeznaczonych zostanie na usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest. Dotacje na ten cel w powiecie gostynińskim otrzymają miasto Gostynin oraz gmina Pacyna. W powiecie płockim wsparcie trafi do Wyszogrodu, związku gmin regionu płockiego oraz gmin: Mała Wieś, Bodzanów, Bulkowo, Bodzanów, Brudzeń Duży, Bielsk, Radzanowo, Słupno, Staroźreby i Radzanowo. Z powiatu sochaczewskiego dotacje otrzymają gminy Brochów, Iłów, Młodzieszyn i Rybno.

- Samorządy zbierają informację bezpośrednio od mieszkańców jak dużo azbestu jest do usunięcia. Z pomocą parlamentarzystów te informację przekazują do nas - powiedział Marek Ryszka, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. - Jako Fundusz odpowiadamy na te potrzeby.

Blisko 350 tys. zł dotacji przekazanych zostanie na działania związane z ochroną przyrody w regionie. Powiat płocki otrzyma 50 tys. zł na usuwanie barszczu Sosnowskiego. Wyszogród kolejne 50 tys. zł na uzupełnienie nasadzeń oraz zabiegi pielęgnacyjne pomnika przyrody. Takie same środki przeznaczono dla Bodzanowa - na ten sam cel.

W ramach dotacji 50 tys. zł otrzyma parafia św. Bartłomieja w Płocku. Środki te mają zostać przeznaczone na pielęgnację drzew na terenie cmentarza. Takie same środki pozyskała parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Białotarsku - także na pielęgnację drzew oraz uzupełnienie nasadzeń na terenach należących do parafii. WFOŚiGW w Warszawie dofinansuje również parafię św. Stanisława Biskupa Męczennika w Ciachcinie oraz parafię pw. Św. Michała Archanioła w Kamionie.

Prawie pół mln zł przeznaczonych zostanie na działania edukacji ekologicznej. Pieniądze trafią do Wyszogrodu, Bodzanowa, gminy Bulkowo, powiatowego DPS-u w Gostyninie czy fundacji "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem".  Za te pieniądze powstaną m.in. ścieżki edukacyjno-przyrodnicze. Pieniądze na ten sam cel otrzyma również parafia w Kamionie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy