Reklama

Błąkała się przy rondzie. Nadeszła pomoc. To było jak zrządzenie losu

Opublikowano:
Autor:

Błąkała się przy rondzie. Nadeszła pomoc. To było jak zrządzenie losu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomogła szybka interwencja municypalnych i łut szczęścia. Jedna z osób, które były na miejscu, dodaje, że warto rozglądać się dookoła i pomagać. Dzięki temu można uratować życie zwierzęcia.

Pomogła szybka interwencja municypalnych i łut szczęścia. Jedna z osób, które były na miejscu, dodaje, że warto rozglądać się dookoła i pomagać. Dzięki temu można uratować życie zwierzęcia.

W sobotę w pobliżu ronda Popiełuszki, na skrzyżowaniu ul. Łąckiej i Kutnowskiej błąkała się śliczna, biała sunia. Jedna z czytelniczek zauważyła ją i zatrzymała samochód możliwie niedaleko zaraz po tym, jak okrążyła rondo. Zaraz spostrzegła nadjeżdżające auto płockiej straży miejskiej.

- Dostali cynk o psie, który błąka się przy rondzie – opowiada płocczanka. - Widać było, że to pies oswojony, bardzo wesoły, przyjaźnie nastawiony do ludzi. Sunia biegała albo siedziała na trawie, a kiedy się do niej podeszło bliżej, zaczynała się łasić. Gdyby nie wezwane służby i ich interwencja, mogłoby to się skończyć inaczej, a psina zostałaby potrącona przez któryś z przejeżdżających samochodów.

Strażnik wiedział, co robić. Podszedł do psa ze smakołykiem, aby zachęcić go do wejścia do środka samochodu. O sprawie poinformował schronisko. Niechybnie sunia trafiłaby właśnie tam, gdyby nie przypadek, a może raczej zrządzenie losu. Upłynęło ledwie kilka minut, kiedy obok auta przeszedł mężczyzna. - Zobaczył psa i skojarzył, że prawdopodobnie to pies z domostwa znajdującego się tuż przy lesie – kontynuuje swoją opowieść płocczanka, która bardzo chwali straż za tę interwencję. - Wiedział, że właścicielka szuka po okolicy zaginionego psa.

Strażnik nie tracił czasu, tylko zabrał sunię i pojechał z nią odszukać wskazany dom. Udało się, chociaż z drobnym pouczeniem dla właścicielki, aby zadbała o lepszy nadzór wobec zwierzęcia.

Fot. Udostępnione redakcji

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE