Reklama

Bezpłatny przejazd autobusami dla urzędników. Będą kontrolować

Opublikowano:
Autor:

Bezpłatny przejazd autobusami dla urzędników. Będą kontrolować - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent ma prawo ustalać osoby uprawnione do bezpłatnego lub ulgowego przejazdu środkami komunikacji publicznej. Poszerzono katalog osób uprawnionych do ulgi w wysokości 50 proc. Kogo dotyczy zarządzenie?

Prezydent ma prawo ustalać osoby uprawnione do bezpłatnego lub ulgowego przejazdu środkami komunikacji publicznej. Poszerzono katalog osób uprawnionych do ulgi w wysokości 50 proc. Kogo dotyczy zarządzenie?

Tabele z osobami uprawnionymi zarówno ulg na poziomie 50 proc. ceny, jak i bezpłatnej możliwości przejazdu po mieście nieznacznie się powiększyły na mocy zarządzenia prezydenta z 30 listopada.

Z tańszego o połowę biletu korzystają już teraz w Płocku emeryci, renciści, dzieci od lat 4 do 6, uczniowie i studenci (do 24. roku życia), Honorowi Dawcy Krwi, którzy oddali w roku 900 mililitrów krwi (w ich przypadku ulga dotyczy jednego roku), uczniowie i studenci z zagranicznych szkół i uczelni oraz żołnierze rezerwy.

Teraz będą to również osoby niepełnosprawne posiadające umiarkowany stopień niepełnosprawności i pobierające zarazem zasiłek stały z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Do przyznania ulgi wymagane jest przedstawienie, poza dowodem tożsamości, orzeczenia o przyznanym umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz decyzji administracyjnej o przyznaniu zasiłku stałego.

A kto będzie mógł jeździć bezpłatnie? Według zarządzenia także wyznaczeni pracownicy Ratusza.

- Otrzymali imienne upoważnienie wydane przez prezydenta ważne wraz z dokumentem tożsamości uprawniające ich do bezpłatnych przejazdów KM Płock - potwierdza Konrad Kozłowski z zespołu medialnego Ratusza. - Są to trzy osoby, które pracują w Zespole Transportu Publicznego i Zezwoleń spośród 11 osób pracujących w biurze Pełnomocnika ds. Transportu Publicznego i Inżynierii Ruchu Drogowego. Inspektorzy ci są uprawnieni do przeprowadzania kontroli funkcjonowania Komunikacji Miejskiej Płock (np. punktualność przyjazdów i odjazdów autobusów, stanu pojazdów, przystanków itp.) i w tym celu otrzymali upoważnienia do bezpłatnych przejazdów.

Z bezpłatnego przejazdu mogą korzystać m. in.: osoby niepełnosprawne lub niedowidzące z przewodnikiem (także z psem), dzieci do 4 lat, dzieci niepełnoletnie zmagające się z niepełnosprawnością, osoby powyżej 70. roku życia, umundurowani funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej (ci ostatni na służbie), zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi, kombatanci i osoby represjonowane, weterani czy też w ramach obowiązków pracownicy socjalni

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE