Reklama

Reklama

Bezpłatne kursy obrony cywilnej w Płocku. Pokażą jak reagować w warunkach zagrożenia militarnego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PortalPłock

Bezpłatne kursy obrony cywilnej w Płocku. Pokażą jak reagować w warunkach zagrożenia militarnego - Zdjęcie główne

foto PortalPłock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości PKN Orlen organizuje bezpłatne kursy obrony cywilnej. W ich trakcie płocczanie dowiedzą się m.in. jak zareagować w sytuacji bezpośredniego niebezpieczeństwa ze strony zagrożenia militarnego.

Reklama

To odpowiedź na obecną sytuację na Ukrainie. Wojna za wschodnią granicą budzi duży niepokój wśród Polaków. Właśnie dlatego PKN Orlen zaprasza na bezpłatne kursy obrony cywilnej, które odbędą się 23 i 30 czerwca. 

W ramach projektu odbędzie się łącznie 5 spotkań dla mieszkańców Płocka, które będą organizowane w godzinach popołudniowych (16.00 – 20.00).

Program zajęć z obrony cywilnej obejmuje takie zagadnienia jak: reakcja na bezpośrednie niebezpieczeństwo ze strony zagrożenia militarnego i niemilitarnego, współpraca i samopomoc, ewakuacja (planowa i samoewakuacja) oraz schrony i tymczasowe miejsca schronienia.

- Ponadto uczestnicy dowiedzą się, jak funkcjonować w sytuacji kryzysowej czyli o: gromadzeniu i gospodarowaniu zasobami, współdziałanie z właściwymi służbami i strażami, bezpieczeństwie psychicznym oraz o komunikatach ostrzegawczych, znakach informacyjnych i sygnałach alarmowych – podają w koncernie.

Zapisy na zajęcia 23 i 30 czerwca br. (w godzinach 16:00 – 20:00) oraz więcej informacji można uzyskać na stronie centrumedukacji.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy