Reklama

Bezpieczenstwo, zdrowie, przedsiębiorczośc, rozwój - W tych hasłach kryje się sukces Płocka [Ogłoszenie wyborcze]

Opublikowano:
Autor:

Bezpieczenstwo, zdrowie, przedsiębiorczośc, rozwój - W tych hasłach kryje się sukces Płocka [Ogłoszenie wyborcze] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości KUKIZ’15 stawia na przejrzystość w działaniu administracji, zaangażowaniu mieszkańców oraz siłę młodego i doświadczenie starszego pokolenia. Biorąc to wszystko pod uwagę, listy kandydatów na radnych K’15 są przekrojem obywateli w każdym wieku (K’15 ma najmłodsze listy) oraz z różnymi poglądami. KUKIZ’15 nie chce brać udziału w wyścigu na obietnice, stawia na konkrety. Doskonale to widać w postulatach wyborczych każdego okręgu. Kandydat na prezydenta miasta i radnego, Maciej Dąbrowski, zmobilizował wokół siebie ludzi zdeterminowanych chęcią realnych zmian i rozwoju dla Płocka.

KUKIZ’15 stawia na przejrzystość w działaniu administracji, zaangażowaniu mieszkańców oraz siłę młodego i doświadczenie starszego pokolenia. Biorąc to wszystko pod uwagę, listy kandydatów na radnych K’15 są przekrojem obywateli w każdym wieku (K’15 ma najmłodsze listy) oraz z różnymi poglądami. KUKIZ’15 nie chce brać udziału w wyścigu na obietnice, stawia na konkrety. Doskonale to widać w postulatach wyborczych każdego okręgu. Kandydat na prezydenta miasta i radnego, Maciej Dąbrowski, zmobilizował wokół siebie ludzi zdeterminowanych chęcią realnych zmian i rozwoju dla Płocka.

Poniżej prezentujemy przekrój kilku kandydatów na radnych z list KUKIZ’15:

okręg nr 1

DĄBROWSKI Maciej – 52 lata. Stawia na cztery główne hasła, które są gwarancją zrównoważonego rozwoju miasta na bliższą i dalszą przyszłość. Postuluje o wyprowadzenie transportu materiałów niebezpiecznych z Płocka poprzez wybudowanie trzeciego mostu we współpracy z ościennymi gminami oraz samorządem wojewódzkim. Chce poprawić bezpieczeństwo poprzez budowanie skrzyżowań bezkolizyjnych, m.in. wiadukt zamiast ronda Wojska Polskiego na ul. Wyszogrodzkiej oraz rozbudowę dróg wylotowych z miasta. Proponuje utworzenie Kliniki Onkologicznej przy współudziale ORLENU i stawia na profilaktykę zdrowia w szkołach i przedszkolach. Jednym z pomysłów jest utworzenie nowych mieszkań czynszowych przy współudziale firm prywatnych i miasta na preferencyjnych warunkach dla młodych ludzi. Ponadto jako kandydat na prezydenta postuluje odbudowę Opactwa Benedyktyńskiego i rewitalizację zaniedbanych zabytków Starego Miasta.

PAKULSKA Jadwiga – 57 lat, mężatka, 2 dzieci. Położna, specjalista i pielęgniarka. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie zastępca położnej oddziałowej w ZOZ w Płocku oraz opiekun zajęć praktycznych i praktyk zawodowych w PWSZ w Płocku. Jako społecznik jest Wiceprzewodniczącą Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego. Najważniejsze postulaty to profilaktyka zdrowia dla niemowląt oraz seniorów.

BAŁDYGA Daniel – 30 lat. Jest rodowitym płocczaninem, absolwentem kierunku Politologii na Collegium Civitas w Warszawie oraz studiów inżynierskich na Politechnice Warszawskiej, wydział Mechaniki i Petrochemii. Zawodowo związany z budownictwem. Zawodnik płockiej drużyny futbolowej Mustangs Płock. Poprzez zrównoważony rozwój miasta rozumie przebudowę ulic na Podolszycach, Imielnicy i w Borowiczkach, utworzenie rond i skrzyżowań bezkolizyjnych. Jako czynny zawodnik sportowy chce, aby zapomniane miejsca do uprawiania sportu i rekreacji znów ożyły, m.in. odświeżenie boiska w Borowiczkach, ale również utworzenie hal z kortami tenisowymi zarówno w Borowiczkach jak i na Podolszycach.

okręg nr 2

KOTARSKI Tomasz Robert – 41 lat. Od urodzenia mieszkający w Płocku. Żonaty, syn 11 lat. Absolwent wydz. Administracji Publicznej Szkoły Wyższej im Pawła Włodkowica. Aktywny zawodowo w PKN Orlen. Postuluje o utworzenie przychodni specjalistycznej z lekarzami wielu specjalizacji przy ul Sportowej, w miejscu dawnej Polikliniki (obecny pustostan). Chce również zagospodarować teren przy Kirkucie na ul. Mickiewicza.

WYRĘBKOWSKI Jan – 67 lat. Mgr inż. budownictwa i absolwent podyplomowych studiów MBA specjalizujący się w analizach strategicznych i strategiach. Ma duże doświadczenie w zarządzaniu i w prowadzeniu inwestycji. Był pomysłodawcą nowych rozwiązań konstrukcji stalowych dla płockiego Mostu Solidarności a następnie koordynatorem opracowania nowego projektu wykonawczego, planu zapewnienia jakości i wytworzenia konstrukcji mostu. Opracował koncepcje funkcjonowania i atrakcyjnego ukształtowania Płocka jako ośrodka regionalnego ze spójnym podejściem do głównych problemów i istniejącego potencjału miasta. Posiada szeroki zakres uprawnień budowlanych i jest aktywnym członkiem Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, działającym w komisji ds. współdziałania z uczelniami, organami administracji publicznej i stowarzyszeniami naukowo-technicznymi.

AMBROZIAK-BERESZCZYŃSKA Urszula Elżbieta - mężatka, matka trojga dzieci. Osoba bezpartyjna, niezależnie myśląca, ceniąca w ludziach otwartość, uczciwość, odwagę i pracowitość. Z  wykształcenia magister filologii polskiej. Skończyła podyplomowe studia  z zarządzania oświatą i public relations. Obecnie studiuje na kierunku: Akademia Liderów Oświaty Szkoły Uczącej się w Collegium Civitas i CEO w Warszawie. Polonistka w IV Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Piaska oraz w Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Chopina w Płocku w na osiedlu Międzytorze. Od lat działa w organizacjach pozarządowych, w Fundacji Płockiej, Forum Idei Europejskiej i stowarzyszeniu Czas Kobiety. Współtwórczyni i prezes Fundacji Edukacji i Rozwoju Społecznego FERS, zwolenniczką nowoczesnej edukacji, specjalistką ds. promocji i rozwoju. Ma na koncie publikacje w mediach lokalnych oraz trzy szkice biograficzne z serii Portrety Płocczan. Autorką projektów: Znakomite Płocczanki, Płocczanki Liderki, Secesja – duma Płocka, Inspiracje, Zbliżenia, Młodzieżowa Akademia Przedsiębiorczości, Edukacja-Emancypacja-Charytatywność. Interesuje się kulturą i literaturą, społeczną odpowiedzialnością biznesu, kognitywistyką, filozofią, psychologią, socjologią i polityką społeczną.

okręg nr 3

JÓŹWICKA Iwona – 54 lat, płocczanka z dziada-pradziada, Radna Miasta Płocka. Priorytetową sprawą dla Pani Iwony jest podjęcie szeroko zakrojonych działań dotyczących ochrony płockiej przyrody: walorów przyrodniczych Zespołów Krajobrazowo-Przyrodniczych- Jar Rzeki Brzeźnicy i Rosicy, jako enklaw chronionych, pomników przyrody, Zalewu Sobótka. Jest pomysłodawczynią uruchomienia darmowej aplikacji o jakości powietrza do zainstalowania na smartfonie każdego mieszkańca Płocka na podstawie rozmieszczenia punktów pomiaru jakości powietrza u każdego chętnego mieszkańca. Jako osoba zaangażowana społecznie chce egzekwować  pełną realizacji ustawowych obowiązków ciążących na gminie wynikających z ustawy o ochronie zwierząt. Pierwsza postulowała powołanie do życia eko-patrolu (o co zabiegała przez całą swoją kadencję). Problem budownictwa socjalnego i komunalnego chce rozwiązać poprzez nowoczesne budownictwo modułowe, jako szybszą i tańszą alternatywę. Pomysłodawczyni utworzenia Centrum Wsparcia dla ludzi wykluczonych społecznie

OSIECKI Bogusław  – 67 lata. Działacz społeczny na rzecz społeczności lokalnej. Pomysłodawca i prezes Towarzystwa Miłośników Radziwia. Był drużynowym 130 Drużyny Harcerzy z Radziwia. Doprowadził do zbudowania przez mieszkańców Radziwia kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ulicy Teligi, powstania widowiska plenerowego nt. historii Radziwia, aranżacji pieśni ludowych,
12-letniej współpracy z Niemcami w wymianie młodzieży, remontu Grobu Żołnierskiego 1939, powstania skateparku w parku Gromadzkim.

ABLEWSKI Adam – 33 lata. Pracownik MOSiR Płock, jako animator,  instruktor sportu. Z wykształcenia nauczyciel w-f, sędzia piłkarski oraz trener grupy młodzieżowej w KS Stoczniowiec Płock. Prywatnie mąż i ojciec rocznego synka. Od 30 lat mieszkaniec os. Kolegialna, dobrze znający problemy mieszkańców tego osiedla. Stawia na rozwój poprzez aktywność fizyczną jako niezbędny element profilaktyki zdrowia.

okręg nr 4

DORAJCZYK Sebastian Jan – 39 lat. Od 39 lat związany z osiedlem "Wielka Płyta". Od 39 lat chodzi tymi samymi ścieżkami : Szkoła Podstawowa nr 10,  III Liceum Ogólnokształcące, by po ukończeniu studiów pedagogicznych pracować 13 lat w Szkole Podstawowej nr 3. Nie zamierza składać obietnic. Chce dzięki współpracy z mieszkańcami realizować rozwój miasta dla obywateli. 

[Ogłoszenie sfinansowanie przez Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE