Reklama

Reklama

Betlejemskie Światło Pokoju u Terytorialsów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Cezary Okraszewski - WOT

Betlejemskie Światło Pokoju u Terytorialsów - Zdjęcie główne

foto Fot. Cezary Okraszewski - WOT

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości ZHP organizuje Betlejemskie Światło Pokoju już od 29 lat. Dotarło ono także do 64. batalionu lekkiej piechoty w Płocku, wchodzącego w skład 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego.

Reklama

Terytorialsów ze Światłem odwiedzili przedstawiciele Bractwa Harcerskiej Bandery - Brotherhood of Scout Flag z podpłockiego Maszewa, a odebrała je st. szer. Katarzyna Jóźwik.

- Tegoroczne hasło przewodnie to "Światło Służby". Niech będzie ono nadzieją i oczekiwaniem na lepsze jutro w dobie panującej pandemii i działań jakie podjęliśmy, by skutecznie ją zwalczyć - mówi  kpr. Cezary Okraszewski, podoficer Sekcji Współpracy Cywilno - Wojskowej 64, batalionu lekkiej piechoty w Płocku.

Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz (Austria), jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności”, rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy.

Każdego roku dziewczynka lub chłopiec odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, transportowane jest ono samolotem do Wiednia. Tam ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy