Reklama

Reklama

Będzie więcej miejsc w żłobkach w Płocku. Miasto dostało dotację w programie "Maluch+"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMP

Będzie więcej miejsc w żłobkach w Płocku. Miasto dostało dotację w programie "Maluch+" - Zdjęcie główne

W budynku aktualnej Szkoły Podstawowej nr 3 powstanie żłobek | foto UMP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć dopiero za 3 lata. Miasto otrzymało ponad 13 mln złotych dotacji na aranżację budynku po Szkole Podstawowej nr 3 i utrzymanie oddziałów żłobkowych przez 3 lata.

Reklama

Problem z dostępnością żłobków w Płocku jest zauważalny, choć i tak mniejszy, niż w innych dużych miastach. W Płocku jest na tę chwilę 749 takich miejsc - 392 w 4 miejskich żłobkach i 357 w placówkach prywatnych. Najpóźniej za 3 lata miejsc ma być o 186 więcej. 

- Zdobyliśmy kolejne środki zewnętrzne. Za pozyskane pieniądze utworzymy między innymi nowe miejsca w żłobkach oraz zrealizujemy dwa programy badań profilaktycznych – informuje prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Chodzi m.in. o pieniądze z programu "Maluch+", o które wnioskowało miasto. Ratusz chce urządzić piąty miejski żłobek w budynku Szkoły Podstawowej nr 3, która już niedługo będzie miała puste skrzydło. Teraz uczą się tam dzieci klas I-III, ale niebawem placówkę opuszczą klasy VIII, których jest dużo. W takim układzie szkoła "zmieści się" w budynku przy ul. Królowej Jadwigi, a w budynku przy ul. Kossobudzkiego powstanie żłobek na 118 miejsc. Kolejne 68 powstanie w budynku przy ul. Kleeberga, nad istniejącym Złobkiem Miejskim nr 2 na Podolszycach Północ.

- Dodatkowo pozyskaliśmy także dofinansowanie na pokrycie kosztów funkcjonowania wspomnianych 186 miejsc w żłobkach przez 36 miesięcy. To kwota prawie 5,6 mln zł - przekazała Małgorzata Palusińska z Referatu Informacji Miejskiej urzędu miasta. -  Zgodnie z warunkami naboru do konkursu MALUCH+, przyjęcie nowych grup dzieci musi nastąpić w pierwszym półroczu 2026 roku. Warunkiem jest uzyskanie wpisu do rejestru żłobków. Aby uzyskać wpis, do końca 2025 roku będą trwały prace budowlane związane z adaptacją budynków do nowej funkcji oraz zakupem niezbędnego wyposażenia. 

Miasto pozyskało też kilkadziesiąt tysięcy na programy profilaktyczne:

  • 30 000 zł na projekt  „Profilaktyczne badanie piersi dla mieszkanek Płocka w wieku 35-49 lat" – (łączny koszt szacunkowy to 34 400 zł),
  • 30 000 zł na projekt „Profilaktyka nowotworów skóry u mieszkanek Płocka" – (łączny koszt szacunkowy to 34 400 zł).

– Planowany termin realizacji zadania to druga połowa 2023 roku, najpóźniej do 31 października 2023 r. – mówi Roman Siemiątkowski, zastępca prezydenta Płocka ds. polityki społecznej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy