Reklama

Będzie pomnik założycielki Mazowsza?

Opublikowano:
Autor:

Będzie pomnik założycielki Mazowsza? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczna edycja Wianków będzie miała szczególny charakter. Aby wejść do amfiteatru, trzeba będzie zaopatrzyć się w wartą dziesięć złotych cegiełkę.

Tegoroczna edycja Wianków będzie miała szczególny charakter. Aby wejść do amfiteatru, trzeba będzie zaopatrzyć się w wartą dziesięć złotych cegiełkę.

Podczas tegorocznych Wianków, zaplanowanych na 21 czerwca, na scenie płockiego amfiteatru zaprezentują się Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze, ZPiT Wisła oraz Dzieci Płocka. Na zakończenie planowane jest puszczanie wianków na wodę oraz pokaz sztucznych ogni.

Pieniądze, które uda się zebrać dzięki sprzedaży cegiełek, przeznaczone zostaną na rzecz Komitetu Budowy Pomnika Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Pomnik tej wielkiej artystki, założycielki Mazowsza, ma stanąć na ulicy Tumskiej między Muzeum Mazowieckim na Novym Kinem Przedwiośnie.

Patronat honorowy nad koncertem objęli marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Organizatorami są Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Tygodnik Płocki i Komitet Budowy Pomnika, działający pod honorowym patronatem posłanki Elżbiety Gapińskiej.

– Zapraszam wszystkich płocczan do wzięcia udziału w Wiankach z Mirą – zachęca Elżbieta Gapińska. – Przygotowujemy wiele atrakcji. Najważniejsze jest jednak, że każdy uczestnik koncertu będzie miał swój udział w powstaniu pomnika.


Mira Zimińska-Sygietyńska to płocczanka znana we wszystkich salonach świata. Była słynną artystką kabaretową i filmową. Podróżowała po niemal całym świecie, nie odżegnując się nigdzie i nigdy od miejsca swoich urodzin. Komitet Budowy Pomnika chce nie tylko oddać hołd talentowi wielkiej artystki, ale jednocześnie przypomnieć płocczanom, że Mira Zimińska Sygietyńska tu się urodziła, biegała po płockich ulicach, stawiała pierwsze kroki na teatralnych deskach.

W przeprowadzonych do tej pory zbiórkach publicznych udało się zebrać ponad 26 tysięcy. Tegoroczne wianki to ostatnia okazja dla wszystkich wielbicieli najsłynniejszej płocczanki, aby wesprzeć budowniczych jej pomnika. Dochód zebrany ze sprzedaży cegiełek zostanie powiększony o dotacje dwóch dużych płockich firm, oraz planowaną licytację certyfikowanych pamiątek po pani Mirze.

Cegiełki można nabywać w redakcji Tygodnika Płockiego, w Szkole Podstawowej nr 12 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, w POKiS, Filii nr 9 Książnicy Płockiej na Podolszycach Północ i w galerii Wisła. O ile pozostaną wolne miejsca, bilety sprzedawane będą również tuż przed koncertem przy wejściu do amfiteatru.

Fot. Tomasz Miecznik//Portal Płock

czytaj też: Będzie nowa ławeczka. A co z Mirą?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE