Reklama

Będzie nowy wybieg dla drapieżników

Opublikowano:
Autor:

Będzie nowy wybieg dla drapieżników - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pantery śnieżne i tygrysy syberyjskie zyskają już niebawem nowy wybieg w płockim ogrodzie zoologicznym. Jego powstanie możliwe będzie dzięki samorządowi województwa mazowieckiego.

Pantery śnieżne i tygrysy syberyjskie zyskają już niebawem nowy wybieg w płockim ogrodzie zoologicznym. Jego powstanie możliwe będzie dzięki samorządowi województwa mazowieckiego.

Opracowany przez władze Płocka projekt „Zwiększenie atrakcyjności turystycznej ZOO w Płocku poprzez budowę wybiegu dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich” został niedawno przyjęty na listę rankingową projektów rekomendowanych przez zarząd województwa mazowieckiego do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Całkowity koszt planowanej inwestycji to 580 tysięcy złotych. Dofinansowanie z EFRR wyniesie 435 tysięcy, władze miasta dopłacą do tego 145 tys zł. Prace przy wybiegu mają się rozpocząć 1 października 2013 roku. Zakończenie jest zaplanowane na koniec 2014 roku. Parterami przy realizacji tej inwestycji są Towarzystwo Przyjaciół Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku i płocki okręg Ligi Ochrony Przyrody.

Po zakończeniu budowy wybiegu dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich odwiedzający ogród zoologiczny będą mogli oglądać zagrożone wyginięciem zwierzęta wyeksponowane w bardzo nowoczesny sposób.

Fot. UMP

Zobacz, co pisaliśmy wcześniej o wybiegu dla drapieżników

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE