Reklama

Reklama

Będzie nowe rondo turbinowe w Płocku? Miasto zaczęło już prace

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Będzie nowe rondo turbinowe w Płocku? Miasto zaczęło już prace  - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rondo "Na Skarpie" jest z pewnością jednym z najbardziej lubianych przez kierowców. Jest czytelnie oznaczone, dobrze wyprofilowane, a przy tym pasy są oddzielone - to tzw. rondo turbinowe. Zupełnym przeciwieństwem jest rondo Lajourdie na Radziwiu - równie duże, ale zupełnie nieoznaczone. Niedługo ma się to zmienić.

Reklama

Ronda turbinowe są lubiane przez kierowców, bo ryzyko kolizji drastycznie tam spada. Po wybraniu interesującego nas zjazdu wystarczy zająć odpowiedni pas ruchu i kierować się strzałkami. Co więcej, rondo turbinowe ma o większą przepustowość. 

Podobnego ronda na Radziwiu chce Tomasz Kominek z PSL. Złożył w tej sprawie interpelację. 

- W związku z licznymi interwencjami kierujących pojazdami zwracam się z prośbą o zmianę organizacji ruchu z obecnej na taką, jaka występuje na rondach turbinowych. Celem zmiany jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego z jednoczesną poprawą przepustowości strumienia aut poprzez skanalizowanie ruchu poszczególnych pojazdów, które poruszają się po tym rondzie - napisał Kominek. 

Fragment ulicy Kolejowej, przy której leży rondo, był przez ostatnie miesiące remontowany. Miasto poinformowało radnego, że prace nad organizacją ruchu na rondzie trwają. 

- W Wydziale Transportu Publicznego i Inżynierii Ruchu Drogowego Urzędu Miasta Płocka w trakcie weryfikacji jest projekt zmiany organizacji ruchu na w/w rondzie, do którego nanoszone są poprawki i zmiany. W projekcie tym uwzlgędnione zostaną również Pańskie sugestie o wprowadzeniu zmian co (do) sposobu poruszania się po rondzie. Za pomocą oznakowania wyznaczone zostaną pasy ruchu jak na rondach turbinowych, co winno pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo i płynność ruchu - odpowiedział Piotr Dyśkiewicz, zastępca prezydenta ds. komunalnych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy