Reklama

Reklama

Nowe pomniki przyrody w Płocku. Gdzie je można zobaczyć?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowe pomniki przyrody w Płocku. Gdzie je można zobaczyć? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Płocku przybywa drzew objętych ochroną. Charakterystyczna czerwona tabliczka została ustawiona niedaleko katedry. Pomnikami przyrody zostały dęby rosnące wzdłuż ulicy.

Reklama

W mieście znajduje się ponad 30 pomników przyrody. To zarówno pojedyncze drzewa, jak też całe ich grupy. Wśród nich są m.in. stare dęby, orzech, topole czy lipy. 

Tylko w 2021 roku przybyło kilkanaście takich obiektów, które są sukcesywnie monitorowane oraz pielęgnowane. To konieczne. Pomnik przyrody to bowiem obiekt, który objęty jest ochroną konserwatorską, posiadający duże walory przyrodnicze i krajobrazowe. Najczęściej występującymi pomnikami przyrody są najstarsze i największe drzewa.

Taką ochroną zostały objęte m.in. dęby rosnące niedaleko płockiej katedry. Informuje o tym charakterystyczna, czerwona tabliczka, która została umieszczona w minionym tygodniu.

- Drzewa te zostały objęte ochroną już w kwietniu 2021 roku – przypomina Konrad Kozłowski z Referatu Informacji Miejskiej Urzędu Miasta Płocka. – Obecnie drzewa zostały oznaczone tablicą zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska. Grupę pomników przyrody stanowią dwa dęby rosnące wzdłuż ulicy, które stanowią część jakiegoś założenia historycznego.

Pomniki przyrody spotkamy także m.in. przy ul Sienkiewicza, Padlewskiego czy na terenie Małachowianki. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy