Reklama

Będzie milowy krok w kierunku budowy nowego stadionu?

Opublikowano:
Autor:

Będzie milowy krok w kierunku budowy nowego stadionu?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na poprzedniej sesji rady miasta prezydent Andrzej Nowakowski zapowiedział, że na wrześniowym posiedzeniu zaprezentowana zostanie konstrukcja finansowa budowy nowego stadionu przy Łukasiewicza 34. Niestety wciąż nie ma odpowiedzi ze strony Orlenu w sprawie partycypacji w kosztach.

Na poprzedniej sesji rady miasta prezydent Andrzej Nowakowski zapowiedział, że na wrześniowym posiedzeniu zaprezentowana zostanie konstrukcja finansowa budowy nowego stadionu przy Łukasiewicza 34. Niestety wciąż nie ma odpowiedzi ze strony Orlenu w sprawie partycypacji w kosztach. 

Dziś odbyło się posiedzenie Komisji Sportu, Kultury i Turystyki. Jednym z projektów uchwał, jaki jest przygotowywany na najbliższą sesję rady miasta jest zmiana w wieloletniej prognozie finansowej. 

Budowa nowego stadionu to koszt ok. 100 milionów złotych. Miasto na razie zarezerwowało niecałe 30 milionów - pieniądze pochodzą z zaległych podatków CIT, jakie w kwietniu wpłynęły na konto Ratusza. 

[ZT]15065[/ZT]

Za niecałe dwa tygodnie radni podniosą rękę za kolejnym przesuwaniem środków. Tym razem dołożono by kolejne 55 milionów, a to dałoby łączną kwotę niemal 82 milionów. Jak informuje przewodniczący komisji kultury, sportu i turystyki, Michał Sosnowski, w rozbiciu na poszczególne lata tak to się przedstawia: 

2017 - 1 751 386,43 zł
2018 - 3 mln zł. 
2019 - 25 mln zł
2020 - 25 mln zł
2021 - 27 mln zł.

Zabezpieczone środki pozwolą na rozpoczęcie przygotowań do inwestycji w formule zaprojektuj i wybuduj. Być może już w październiku będzie ogłoszony przetarg na stworzenie Programu Funkcjonalno-Użytkowego.

- Dalej wszystko zależy od tego, co się w tym dokumencie znajdzie i jaki harmonogram rzeczowo-finansowy przygotuje firma, która wygra przetarg, ale realny termin "wbicia pierwszej łopaty" według UMP, to sierpień-wrzesień 2018 - poinformował radny Michał Sosnowski.

Miasto nadal czeka na odpowiedź ze strony Orlenu. Prezydent Andrzej Nowakowski wysłał do koncernu pismo z prośbą o partycypację w kosztach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE