Reklama

Będzie alejka imienia zmarłego pilota

Opublikowano:
Autor:

Będzie alejka imienia zmarłego pilota - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocczanie uczcili dziś pamięć zmarłego pilota Marka Szufy. W trzecią rocznicę tego tragicznego wydarzenia nieopodal amfiteatru zasadzono drzewo, przy którym znalazła się także tablica z dedykacją. Odczytano także list intencyjny wystosowany przez Płocką Grupę Fotograficzną, aby jedną z alejek spacerowych nazwać imieniem Marka Szufy.

Płocczanie uczcili dziś pamięć zmarłego pilota Marka Szufy. W trzecią rocznicę tego tragicznego wydarzenia nieopodal amfiteatru zasadzono drzewo, przy którym znalazła się także tablica z dedykacją. Odczytano także list intencyjny wystosowany przez Płocką Grupę Fotograficzną, aby jedną z alejek spacerowych nazwać imieniem Marka Szufy.

Na tabliczce możemy przeczytać, że uroczyście zasadzone drzewo stanowi żywy pomnik pamięci o słynnym lotniku i kapitanie. Zostanie ona wkrótce zalana betonem.

Jak zaznaczył obecny na miejscu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, który jak dotąd wspierał inicjatywę Płockiej Grupy Fotograficznej, prośbę zawartą w liście przekaże radnym miasta, aby wzięli ją pod rozwagę i podjęli w tym zakresie stosowną uchwałę.

Podczas całej uroczystości nad głowami zgromadzonych przez cały czas nisko latała motolotnia. Słońce pięknie odbijało się w Wiśle. Zapowiadał się wyjątkowo udany plener fotograficzny dla ludzi z pasją, jak nazwał tych wszystkich ludzi uzbrojonych w obiektywy włodarz miasta.

Marek Szufa zginął 18 czerwca 2011 r. podczas V Płockiego Pikniku Lotniczego. Jego samolot, Christen Eagle II rozbił się na Wiśle podczas wykonywania akrobacji.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE