Reklama

Będą nowe przedszkola. I to aż cztery (foto)

Opublikowano:
Autor:

Będą nowe przedszkola. I to aż cztery (foto) - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka Inwestycje Miejskie chce wybudować cztery nowe przedszkola do końca sierpnia 2014, a do końca tego roku ma być gotowy żłobek. Do nowych przedszkoli będzie mogło pójść ok. 840 brzdąców, a do żłobka - 80 maluszków.

Spółka Inwestycje Miejskie chce wybudować cztery nowe przedszkola do końca sierpnia 2014, a do końca tego roku ma być gotowy żłobek. Do nowych przedszkoli będzie mogło pójść ok. 840 brzdąców, a do żłobka - 80 maluszków.

Jak zapowiada prezydent miasta, do sierpnia przyszłego roku gotowe mają być cztery przedszkola: w centrum przy Kochanowskiego, Imielnicy, na Międzytorzu i Skarpie. Wszystkie zbudują Inwestycje Miejskie. Z informacji spółki i Ratusza wynika, że nowe przedszkola będą co najmniej kilkuoddziałowe, w każdym zmieści się kilkaset maluchów. I tak:

- przedszkole przy Piaska: budynek zaprojektuje warszawska pracownia architektoniczna BNS. Poza szatniami, salami dydaktycznymi, a także gabinetami logopedy, pedagoga i psychologa, będzie tam również sala gimnastyczna, nowoczesny blok żywieniowy, i oczywiście pomieszczenia socjalne oraz gospodarcze. Placówka będzie liczyła 10 oddziałów, będzie do niej uczęszczało ok. 250 dzieci. Maluchy będą miały do dyspozycji trzy place zabaw przystosowane do różnych grup wiekowych

- przedszkole przy Kazimierza Wielkiego: zaprojektowała je pracownia Format z Jeleniej Góry ( prace projektowe są najbardziej zaawansowane, dokumentacja będzie prawdopodobnie gotowa już w kwietniu. W przedszkolu będzie 12 oddziałów, w tym sześć integracyjnych i dwa specjalne, ogólnie dla ok. 240 dzieci. Oprócz sal dydaktycznych, sali gimnastycznej, szatni, pomieszczeń administracyjnych i socjalnych, bloku żywieniowego będą także specjalistyczne sale do zajęć rehabilitacyjnych, gabinety terapii, pracownia do diagnozy i terapii metodą Tomatisa (dla dzieci z dysfunkcjami słuchu) oraz pracownia do diagnozy i terapii metodą IAS Johansena (do indywidualnej stymulacji słuchu), sala do zajęć doświadczania świata. Obok przedszkola powstanie plac zabaw przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych dzieci.

- przedszkole przy Kochanowskiego: zaprojektuje je pracownia architektoniczna Królikowski i Jaworski z Płocka. Wiadomo, że będzie liczyło 8 oddziałów dla ok. 200 dzieci. Obok powstanie plac zabaw z terenem zielonym do ćwiczeń ruchowych i ogródkami edukacyjnymi.

- przedszkole przy Harcerskiej: inwestor zamierza przy jego budowie wykorzystać projekt żłobka z Podolszyc, po wykonaniu niezbędnych modyfikacji, dzięki czemu uda się zmniejszyć koszty. Będzie to najmniejsze z nowych przedszkoli, zmieści się w nim ok. 150 dzieci. W budynku będzie również funkcjonować filia Młodzieżowego Domu Kultury.

Dokumentacja techniczna wszystkich czterech przedszkoli ma być gotowa do połowy 2013 r., a zbudowane mają zostać do końca wakacji 2014 r. Czyli na chwilę przed wyborami.

Wcześniej, bo w ostatnim kwartale 2013 roku powstanie z kolei żłobek przy ul. Kleeberga (jego budowa już trwa) dla ok. 84 dzieci. Każdy oddział ma mieć oddzielną szatnię, sypialnię, salę zabaw i pomieszczenia sanitarne, znajdzie się miejsce również na gabinet dla pielęgniarki, pokój do indywidualnej pracy z dzieckiem, a także magazyny czy pralnię z suszarnią. Obok placówki powstaną dwa place zabaw. Konrad Kozłowski informuje również, że w budynku swą siedzibę będzie miał tam także Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej, obecnie mieszczący się przy Mościckiego.

Grafiki i wizualizacje - Inwestycje Miejskie; kolejno: przedszkole przy Kochanowskiego, Piaska, Kazimierza Wielkiego i żłobek


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE