Reklama

Bałtyckie tajemnice dla gimnazjalistów

Opublikowano:
Autor:

Bałtyckie tajemnice dla gimnazjalistów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dlaczego Bałtyk jest tak bardzo zanieczyszczony? Co to jest przełowienie? Jak będzie się nazywać foczka, która przyszła na świat 1 marca? Odpowiedzi na te pytania będzie można otrzymać już w piątek 21 maja podczas Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego.

Dlaczego Bałtyk jest tak bardzo zanieczyszczony? Co to jest przełowienie? Jak będzie się nazywać foczka, która przyszła na świat 1 marca? Odpowiedzi na te pytania będzie można otrzymać już w piątek 21 maja podczas Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego.

Piątkowa impreza, która rozpocznie się o 11, jest przeznaczona dla uczniów płockich gimnazjów. Będą się mogli oni dowiedzieć, że powodem zanieczyszczenia Bałtyku jest nierówny stosunek wpadających do niego słodkich wód, pełnych ścieków i słonej, czystej, dobrze natlenionej wody z Oceanu Atlantyckiego i Morza Północnego. Rzeki, które najbardziej negatywnie wpływają na stan czystości Morza Bałtyckiego, to Newa, Wisła, Dźwina i Niemen.

Młodzi uczestnicy piątkowych zajęć w ogrodzie zoologicznym dowiedzą się również, jak poważnym problemem dla bałtyckiej ekosfery są rybacy, którzy nie zawsze zachowują się na łowiskach tak, jak powinni. I jakie płyną z tego konsekwencje. Nie tylko dla ryb, ale również dla morskich ssaków.

Podczas Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego zostanie oficjalnie rozstrzygnięty konkurs na imię dla młodej foczki, która urodziła się w płockim ZOO 1 marca 2014 roku. Zwycięzca otrzyma roczną kartę wstępu do ZOO oraz upominki.

W programie piątkowej imprezy zaplanowano również: lekcję o Morzu Bałtyckim, spotkanie z pracownikiem Akwarium Gdyńskiego, konkursy z drobnymi nagrodami oraz obserwację fok szarych mieszkających w płockim ZOO.

Fot. Archiwum ZOO Płock

Zobacz również:

Nie zobaczysz fok szarych, bo mają młode

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE