Reklama

Awantura o stadion. Część radnych wyszła z sesji rady miasta

Opublikowano:
Autor:

Awantura o stadion. Część radnych wyszła z sesji rady miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Temat budowy stadionu przy ul. Łukasiewicza zdominował dzisiejsze posiedzenie rady w ratuszu. Z mównicy padły słowa, które oburzyły część radnych. Na znak protestu opuścili salę obrad.

Temat budowy stadionu przy ul. Łukasiewicza zdominował dzisiejsze posiedzenie rady w ratuszu. Z mównicy padły słowa, które oburzyły część radnych. Na znak protestu opuścili salę obrad.

Przypomnijmy, że miasto planuje wybudować w całości zadaszony obiekt na 15 tys widzów. Prezydent chciał, by punkt poświęcony stadionowi został wykreślony z porządku obrad. Zaproponował dyskusję w czerwcu. To bardzo rozzłościło radnych, którzy jednak nie dopuścili do tego, by temat spadł. 

- Przestańcie nam Państwo mówić, że [...] nagle zmieniliście zdanie i dokument, w tak ważnej inwestycji, będzie gotowy dopiero za pół roku - apelowała radna Wioletta Kulpa. 

Kontrowersji wobec stadionu nie podzielił Artur Jaroszewski, przewodniczący Rady Miasta.

- Widzę, że gdy nie ma kontrowersyjnych punktów obrad, to zawsze muszą się znaleźć - skomentował.

Problemu w przesunięciu terminu realizacji prac nie widzi również prezydent Płocka.

- Rzeczywiście, chyba rację ma pan przewodniczący, że w momencie, kiedy nie ma żadnych problemów, zaplanowane inwestycje są realizowane, a środki zewnętrzne są pozyskiwane, trzeba koniecznie zrobić problem - zauważył Andrzej Nowakowski. - Faktycznie zwróciłem się z prośbą o przesunięcie tego terminu przede wszystkim dlatego, że w czerwcu będziemy mieć większą wiedzę niż dziś - dodał. 

 Wioletta Kulpa podkreśliła jednak, że dokładna wiedza na temat planów miasta w zakresie inwestycji jest podyktowana właśnie interesem mieszkańców, którzy zadają pytania i chcą mieć wiedzę na temat postępu prac.   

Prezydent Płocka zaznaczał z kolei, że jest to bardzo ważny i kosztowny temat z punktu widzenia miasta, dlatego potrzebny jest czas, by dobrze się do tej inwestycji przygotować i uniknąć możliwych błędów.

-  Można zbudować halę bez czwartej trybuny [przykład Orlen Areny - przyp. red.], czy amfiteatr pozbawiony kanalizacji, oczywiście, że można - zauważył Andrzej Nowakowski. - W tym momencie, gdy mamy realizować inwestycję za ok. 100 mln zł, trzeba ją bardzo dobrze przygotować i to pod każdym względem..

Spór o stadion zaostrzyła wypowiedź przewodniczącego Rady Miasta, który stwierdził, że "najgłupszą decyzją" w historii miasta było przejęcie dziesięć lat temu klubu Wisła Płock. Głos zabrał też płocczanin Paweł Stefański, przewodniczący zaanonsował mieszkańca w następujący sposób:

- A teraz proszę bardzo panie Pawle, jestem przekonany, że pociągnie pan ten wątek jeszcze lepiej - powiedział.

P. Stefański nie przebierał w słowach.

- Kretyni, idioci, głupcy podjęli decyzję, by wziąć sobie kłopot na głowę - zaczął P. Stefański. - A teraz, skoro Pani radna się tak wychyla to powiem tak: Głupi niedźwiedziu, gdybyś cicho w mateczniku siedział, nigdy by się Wojski o tobie nie dowiedział - zwrócił się do radnej Wioletty Kulpy. 

Na próbę załagodzenia sporu dodał:

- Niech Pani nie dziamie i wysłucha spokojnie, co mam do powiedzenia. Chciała Pani, to Pani ma - dodał.

Z sali padały apele o odebranie głosu, przewodniczący jednak nie reagował. Na znak protestu radni z PiS i PSL-u opuścili aulę. 

W kwestii merytorycznej, wiceprezydent Jacek Terebus zapowiedział, że aktualnie odbywają się prace nad opisem przedmiotu zamówienia na wyłonienie wykonawcy dla programu funkcjolano-użytkowego. Sam program funkcjonalno-użytkowy będzie obejmował kilka tomów i musi zawierać wszystko, co będzie w kwestii stadionu zrealizowane. Dokument zostanie odebrany w czerwcu tego roku, co pozwoli ogłosić postępowanie na wybór wykonawcy, który zaprojektuje i zbuduje stadion. Rozstrzygnięcie przetargu może nastąpić jesienią. Są to jednak jedynie wstępne ustalenia. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE