Reklama

Autobus nad Sobótkę powinien być darmowy?

Opublikowano:
Autor:

Autobus nad Sobótkę powinien być darmowy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płock należy do grona miast, które przy takich temperaturach, jakie panują od kilku dni, mogą uważać, że wygrały los na loterii, ciesząc się własną plażą i kąpieliskiem. Od wczoraj aż do końca sierpnia dojedziemy do niego autobusem. Jeden z miejskich radnych zaproponował nawet, żeby połączenie było darmowe.

Płock należy do grona miast, które przy takich temperaturach, jakie panują od kilku dni, mogą uważać, że wygrały los na loterii, ciesząc się własną plażą i kąpieliskiem. Od wczoraj aż do końca sierpnia dojedziemy do niego autobusem. Jeden z miejskich radnych zaproponował nawet, żeby połączenie było darmowe.

Płocka Komunikacja Miejska co roku uruchamia linię sezonową, aby płocczanie, którzy nie wyjeżdżają nigdzie na wakacje, mogli jednak skorzystać ze słońca i pochwalić się wspaniałą opalenizną. Niestety najpierw z powodu prac na ulicy Szpitalnej w lipcu można było co najwyżej pomarzyć o takim udogodnieniu. Na szczęście płocka spółka zdawała sobie sprawę z istniejącego zapotrzebowania i tak skorygowała trasę, aby autobus ruszył z początkiem sierpnia. Ale że w ostatni weekend na płockiej plaży tuż nad Wisłą rządzili polscy raperzy w ramach Polish Hip-Hop Festival, więc kolejny raz przesunięto termin, w którym linia 44 dowożąca nad Sobótkę mogłaby zacząć działać.

Autobus pierwszy raz wyjechał z zajezdni w niedzielę, 3 sierpnia około godziny 13.00 i będzie to robił codziennie do 31 sierpnia, wykonując sześć pełnych kursów dziennie (wyjeżdżając na płockie ulice mniej więcej co półtorej godziny). Zaczyna z Jachowicza w okolicach dworca autobusowego, stamtąd jedzie Bielską, Kwiatka i Kolegialną aż do Kilińskiego, następnie skręca w Mostową, Rybaki i  wreszcie nad Sobótkę, gdzie zaplanowano ostatni przystanek (już nie na pętli na Winiarach).

Taka linia sezonowa to spore udogodnieniee dla kogoś, komu marzy się choćby namiastka wakacji i odrobina rozrywki. Szczególnie, że nabrzeże wiślane w tym roku zaczyna być coraz mocniej zagospodarowane. Płocki radny Dariusz Skubiszewski wniósł nawet interpelację w sprawie uruchomienia bezpłatnego autobusu ze Starego Miasta nad zalew Sobótka w sezonie wakacyjnym. Jak twierdzi, umożliwiłoby to i ułatwiło korzystanie z zalewu w szczególności osobom starszym, niepełnosprawnym oraz rodzinom z małymi dziećmi i wózkami, dla których barierą jest pokonanie wiślanej skarpy i dotarcie pieszo do tego miejsca.

Zanim jednak doczekał się oficjalnej odpowiedzi, szybsza okazała się sama Komunikacja Miejska, która poinformowała, że wszystkie przystanki na linii autobusu z numerem 44 są położone w strefie taryfowej A, czyli obowiązują bilety jak na linię miejską. – Osobom starszym, po 70. roku życia przysługują bezpłatne przejazdy, natomiast osoby niepełnosprawne już teraz korzystają z przyznanych im ulg – powiedziała nam Anna Kicińska, rzecznik płockiej Komunikacji Miejskiej. – Nie płaci się także za wózek z dzieckiem – dodała jeszcze rzecznik.

Koszty musiałoby pokryć miasto z budżetu, więc szanse, że coś się w tym względzie zmieni są raczej niewielkie, o ile nie żadne. Pomyśleć, że tu chodzi o zaledwie jedną linię kursująca przez niecały miesiąc, a jeszcze nie tak dawno kilkoro radnych głośno twierdziło, że komunikacja w naszym mieście powinna być całkowicie darmowa dla płocczan.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE