Reklama

Reklama

Audioriver z nową sceną. Na plaży zadebiutuje "Colour Stage"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PortalPłock

Audioriver z nową sceną. Na plaży zadebiutuje "Colour Stage" - Zdjęcie główne

foto PortalPłock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Będzie nowa scena na 15. edycji festiwalu Audioriver. To Colour Stage, która powstanie z myślą o społeczności LGBTQ+. Kto na niej zagra?

Reklama

Jak podają organizatorzy festiwalu, Colour Stage ma być przestrzenią dla kultury queerowej i społeczność LGBTQ+, która jest silnie związana z muzyką elektroniczną na przestrzeni lat. Społeczność ta - jak podkreślają szefowie Audioriver, kładzie też fundamenty pod współczesną kulturę klubową i elektroniczną. 

- Powrót do Płocka po pandemicznej przerwie, jest jak powrót do znanego i bezpiecznego domu, który ewoluuje wraz z potrzebami odbiorców. Jubileuszowa odsłona Festiwalu to świetna okazja do tego, aby spojrzeć na własną historię, powrócić do korzeni i przypomnieć sobie o fundamentach, które stworzyły kulturę klubową i elektroniczną – przekonuje Piotr Orlicz–Rabiega, szef festiwalu Audioriver. - Dlatego nowa scena na Audioriver 2022  jest zarówno podkreśleniem wartości, które zawsze towarzyszyły scenie elektronicznej, ale także odpowiedzią na wciąż wzrastające przyzwolenie dla nietolerancji wobec osób LGBTQ+ i jasnym komunikatem o konieczności zwiększenia widoczności kultury queerowej.

Na "kolorowej scenie" scenie zagrają: Alinka, Catz 'n Dogz, Cormac, Filip Sonik b2b MIHVU, Horse Meat Disco, Octo Octa, Monster DJ, Patrick Mason, Peach, Roi Perez. To jednak dopiero część line-upu. Kolejni artyści mają zostać ogłoszeni wkrótce.

Elementem tegorocznego Audioriver będzie też katalog zasad bezpieczeństwa i dobrych praktyk, który powstał we współpracy z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Fundacją Kultury bez Barier, After Party – Fundacją Edukacji Społecznej, Kampanią Przeciw Homofobii, a także queer.pl.

Przypomnijmy, festiwal Audioriver odbędzie się w Płocku w dniach 29-31 lipca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE