Reklama

Atrakcje nie tylko na wodzie. Regaty w Nowym Duninowie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Atrakcje nie tylko na wodzie. Regaty w Nowym Duninowie [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę w Nowym Duninowie odbyła się jedna z największych imprez żeglarskich w regionie. Najważniejsze były regaty, ale organizatorzy zadbali także o ciekawe propozycje na lądzie.

W sobotę w Nowym Duninowie odbyła się jedna z największych imprez żeglarskich w regionie. Najważniejsze były regaty, ale organizatorzy zadbali także o ciekawe propozycje na lądzie.

Regaty w Nowym Duninowie mają już sporą tradycję. 13 lipca już po raz 24. rywalizowano o puchar wójta tej gminy, po raz 19. o puchar starosty płockiego oraz 17. raz o puchar marszałka województwa mazowieckiego. Żeglarze, a było ponad 50 załóg, walczyli w pięciu kategoriach  w trzech wyścigach.

Wisłą z pasażerami popłynęła także „Marianna”, czyli dwupokładowy statek Żeglugi Płockiej, mieszczący 150 osób. Na lądzie było sporo atrakcji, w tym także dla najmłodszych uczestników imprezy, m.in. zjeżdżalnie, konkursy, występy artystyczne. 

Duża impreza zawsze przyciąga polityków, a że wybory już jesienią, w Nowym Duninowie zjawili się politycy z różnych opcji. Tradycyjnie już gościom regat zaprezentowali się motocykliści. Był też pokaz związany z bezpiecznym zachowaniem nad wodą, przygotowany przez płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Regaty były doskonałą okazją do zrobienia ciekawego zdjęcia w czwartej edycji konkursu Płockiego Okręgowego Związku Żeglarskiego „Żeglarski Duninów”. Zgłoszenia trwają do końca września.

Skoro regaty, to nie mogło zabraknąć szant. Wieczorem można było posłuchać także piosenek cygańskich, a gwiazdą wieczoru był zespół Defis. Barwną imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE