Reklama

Artystka z Auxerre zaprasza do współpracy

Opublikowano:
Autor:

Artystka z Auxerre zaprasza do współpracy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyjazd i wspólna wystawa polskich i francuskich twórców w Muzeum Saint Germain w Auxerre, to życiowa szansa dla płockich artystów.

Wyjazd i wspólna wystawa polskich i francuskich twórców w Muzeum Saint Germain w Auxerre, to życiowa szansa dla płockich artystów.

Eugenie Jan, znana francuska malarka, zajmująca się również rysunkiem, rzeźbą i instalacjami, do końca sierpnia rezydować będzie w Płocku. Jej pobyt w naszym mieście jest częścią projektu międzynarodowej wymiany artystycznej.

Artystka zamierza w Płocku kreować dzieła z akcentem lokalnym. A w pierwszej części swojego programu poprowadzi warsztaty artystyczne w pracowni udostępnionej przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki przy Tumskiej 13.

Od 9 do 23 sierpnia będą się w niej odbywać zajęcia dla różnych grup wiekowych. Chętni będą mogli wykonywać prace o tematyce zaproponowanej przez artystkę. Malarka chciałaby, aby motywem przewodnim powstających dzieł były ludzkie emocje, oczekiwania i intencje.

Powstałe podczas warsztatów prace zostaną wybrane przez Eugenie Jan i zaprezentowane na specjalnie przygotowanej wystawie na dziedzińcu Płockiej Galerii Sztuki. Staną się również częścią głównej prezentacji prac artystki „Schizofrenia”. Będzie to druga część projektu, zaplanowana od 28 sierpnia.

Trzecią, ostatnią częścią jest wspólna wystawa artystów polskich i francuskich w Muzeum Saint Germain w Auxerre w dniach 20 stycznia – 20 marca 2014 roku. W tym czasie na rezydencję we Francji wyjadą twórcy z Płocka.

Współpraca Płockiej Galerii Sztuki z Eugenie Jan ma swe korzenie w 2011 roku. Artystka z Francji była jednym z gości Pikniku Europejskiego. Przy okazji odwiedziła PGS, gdzie poznała się z dyrektorką Alicją Wasilewską. Zetknięcie dwóch tak mocnych osobowości zaowocowało propozycją wspólnych działań artystycznych złożoną przez Eugenie Jan.
Plastyczka z Francji swój projekt przedstawiła podczas specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej w siedzibie Płockiej Galerii Sztuki. "Przy okazji" zapraszała do odwiedzenia swojej płockiej pracowni, gdzie będzie można podglądać ją w trakcie pracy. Jeśli ktoś nie zna języka francuskiego, nie musi się przejmować. Artystka swobodnie porozumiewa się również po angielsku i po włosku.

Fot. Tomasz Paszkiewicz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE