Reklama

Antyterroryści w Płocku. Narkotykowy gang rozbity [FOTO I WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Antyterroryści w Płocku. Narkotykowy gang rozbity  [FOTO I WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwaj płocczanie zostali zatrzymani przez antyterrorystów. Co na sumieniu mieli mężczyźni?

Dwaj płocczanie zostali zatrzymani przez antyterrorystów. Co na sumieniu mieli mężczyźni?

Jak poinformował nas kom. Sylwester Marczak, oficer prasowy Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, 21 lutego około godziny 5 rano do dwóch płockich mieszkań zapukali funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Warszawie. Antyterroryści zatrzymali dwóch płocczan. W ich mieszkaniach znaleźli znaczną ilość marihuany oraz 30 tys. złotych. Jak ustalili śledczy, płocczanie byli częścią gangu narkotykowego, działającego w całym województwie mazowieckim.

W sumie zatrzymano 32 osoby, w wieku od 20 do 65 lat. To głównie mężczyźni, ale były też 3 kobiety. Na terenie całego regionu 400 funkcjonariuszy zabezpieczyło w 55 miejscach m.in. heroinę, kokainę, amfetaminę i marihuanę oraz 67 tys. zł. Znaleziono także trzy atrapy broni, drogie zegarki oraz telefony komórkowe.

Nad sprawą od dłuższego czasu pracowali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego wołomińskiej policji we współpracy z Komendą Stołeczną Policji, innymi jednostkami garnizonu warszawskiego, Samodzielnym Pododdziałem Antyterrorystycznym Policji w Warszawie, Biurem Operacji Antyterrorystycznych KGP, Centralnego Biura Śledczego Policji, Biurem Kryminalnym KGP oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej i Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Obecne zatrzymania są efektem kontynuacji sprawy, w której na przełomie czerwca i września 2017 roku policjanci zatrzymali łącznie 51 osób, z czego 44 zostały tymczasowo aresztowane. Wówczas funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli m.in. broń palną wraz z amunicją, półprodukty służące do produkcji środków odurzających oraz heroinę, kokainę i mefedron. Działalność grupy opierała się na produkcji i rozprowadzaniu środków odurzających i psychotropowych w znaczących ilościach. Śledczy zakładają, że grupa od początku 2011 roku wprowadziła do obrotu na terenie województwa mazowieckiego nie mniej niż blisko pół tony wszelkiego rodzaju środków odurzających.

Wszystkie obecnie zatrzymane osoby są podejrzane o udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych oraz o posiadanie ich w miejscu zamieszkania, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia

Sprawa ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=RUP4yqL--YQ[/YT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE