Reklama

Andrzej Nowakowski: przygotowujemy się, żeby żłobki i przedszkola były otwarte

Opublikowano:
Autor:

Andrzej Nowakowski: przygotowujemy się, żeby żłobki i przedszkola były otwarte - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rząd poinformował, że od 6 maja otwarte mogą zostać żłobki i przedszkola. Decyzje mają podjąć samorządy. Prezydent Andrzej Nowakowski na codziennym wideoczacie zapewnił, że w Płocku żłobki i przedszkola zostaną otwarte. Na szczegóły będzie trzeba poczekać.

Rząd poinformował, że od 6 maja otwarte mogą zostać żłobki i przedszkola. Decyzje mają podjąć samorządy. Prezydent Andrzej Nowakowski na codziennym wideoczacie zapewnił, że w Płocku żłobki i przedszkola zostaną otwarte. Na szczegóły będzie trzeba poczekać. 

Jak mówił prezydent, póki co opiera się na informacji medialnej i wątpliwości jest sporo. Prezydent przypomniał, że sam ma okazje często bywać w przedszkolu, bo jego najmłodszy syn jest przedszkolakiem. 

- W przedszkolu niezwykle trudno będzie zachować reżim sanitarny, a w żłobku wydaje mi się to nierealne. Do końca nie wiemy jak będzie to wyglądać. Będziemy konsultować się z doktorem Ostrowskim, dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - mówił prezydent Andrzej Nowakowski, choć przyznał, że jest zwolennikiem otwarcia żłobków i przedszkoli. - Przygotowujemy się do podjęcia tej decyzji. Jeśli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy, to jestem przekonany, że będziemy gotowi i od środy 6 maja będziemy mogli otworzyć te placówki. 

Prezydent zapewnił, że szczegóły dotyczące otwarcia będą podawane kiedy pojawi się więcej informacji. 

- Musimy więcej wiedzieć na temat reżimu sanitarnego. Spełnimy wszelkie wymogi, ale ostateczne decyzja rzecz jasna będzie należała do rodziców. Być może nie będą mieli wyboru, bo będą musieli iść do pracy. Jako miasto chcemy to umożliwić. Decyzja, że uruchomimy wszystkie żłobki już w zasadzie zapadła - zapewniał włodarz. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE