Autor: | Zdjęcie: KPS Płock

Ależ szalony ostatni set! Siatkarze z Płocka lepsi w drugiej lidze od Słoni z Trzebiatowa! - Zdjęcie główne

foto KPS Płock

WiadomościKPS Płock, który jest beniaminkiem drugiej ligi centralnej, zanotował pierwsze, historyczne zwycięstwo.

Siatkarze z Płocka awansowali w pięknym stylu z czwartej ligi do trzeciej, a następnie już w kolejnym sezonie z trzeciej do drugiej!

To było niesamowite osiągnięcie, a jak im idzie w nowym sezonie na szczeblu centralnym?  W pierwszej kolejce KPS zapłacił frycowe, przegrał na wyjeździe z rezerwami klubu z PlusLigi - Trefla Gdańsk. Gospodarze wygrali 3:1 (25:18, 22:25, 25:17, 25:20)

Ale w minioną sobotę było już zdecydowanie lepiej. Płocczanie zagrali na wyjeździe z SUS Travel Elephant Trzebiatów. Daleki wyjazd nad morze okazał się bardzo korzystny.

Wprawdzie pierwszego seta wygrali gospodarze, było 25:22 ale w drugiej partii to KPS okazał się lepszy 25:21. W trzecim secie płocczanie poszli za ciosem i wygrali do 18!

Niestety, początek czwartego seta nie układał się po myśli KPS. "Słonie" z Trzebiatowa, dopingowane przez 150 fanów,  wygrywały już 15:8 i pachniało piątym setem.

Ale wówczas KPS włączył - jak przystało na końcówkę - piąty bieg! Zaczął grać znacznie skuteczniej, mozolnie odrabiał straty. I wygrał 27:25!

Pierwsze zwycięstwo w 2 lidze, historyczne dla Płocka, stało się faktem! A już w sobotę 12 października o godz. 18:00 w hali Chemika przy Kobylińskiego KPS zagra pierwszy mecz na własnym parkiecie.

Przeciwnikiem będzie Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne, zapraszamy na trybuny, wstęp wolny!

SUS Travel Elephant Trzebiatów - KPS Płock 1:3 (25:22, 21:25, 18:25, 25:27)

KPS Płock: Dróżdż, Szumielewicz, Winkler, Grzymała, Lewicki, Chausov, Baranowski, Ledzion, Domański, Wachul, Rudnicki,