Reklama

Aleja Roguckiego otwarta z wielką pompą [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Aleja Roguckiego otwarta z wielką pompą [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aleja Roguckiego została udostępniona mieszkańcom już kilka tygodni temu, ale w czwartek odbyło się oficjalne otwarcie. Były darmowe lody, wata cukrowa, gry i zabawy dla najmłodszych. Choć niestety, nie wszystkim mieszkańcom nowy pasaż się podoba.

Aleja Roguckiego została udostępniona mieszkańcom już kilka tygodni temu, ale w czwartek odbyło się oficjalne otwarcie. Były darmowe lody, wata cukrowa, gry i zabawy dla najmłodszych. Choć niestety, nie wszystkim mieszkańcom nowy pasaż się podoba.

Piknik na Alei Roguckiego rozpoczął się o 16:30. Na powitanie do mieszkańców przemówił prezydent Andrzej Nowakowski, który zdradził obecnym kilka szczegółów dotyczących inwestycji. Przypomniał, że spory wkład pochodzi ze środków Unii Europejskiej. 

- Ten pasaż będzie służył wszystkim mieszkańców osiedla, bo został wyjątkowo pięknie odnowiony - mówił prezydent. - Na pasażu zostało posadzone ponad 165 tys. roślin. 

Jak zapewnił prezydent, miasto odpowie też na prośby mieszkańców i niedługo pojawi się 20 dodatkowych ławek. Zostaną ustawione w cieniu. Projekt kosztował ponad 13 mln złotych, część środków została zakopana pod ziemią. Przebudowana została też kanalizacja deszczowa, ułożone zostało także specjalne nawodnienie dla zieleni. 

Jednym z elementów inwestycji jest toaleta, która będzie dostępna od rana do 21:00. Góra toalety jest niezwykła, bo zimą będzie można zjeżdżać z niej na sankach. Wewnątrz znajduje się też pokój do przewijania dzieci, w którym można nakarmić malucha. Niedługo na terenie pasażu pojawi się też przenośny defibrylator. 

Niestety, nie wszystkim mieszkańcom nowa Aleja Roguckiego przypadła gustu. Niektórzy skarżą się na kaskady wodne, inni na zbyt wąski deptak, a jeszcze inni dopatrują się... złego ustawienia drzew. 

[ZT]19973[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE