Reklama

Akcja SLD: książka zamiast... marihuany

Opublikowano:
Autor:

Akcja SLD: książka zamiast... marihuany  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy tysiące książek zamierzają rozdać we wtorek 23 kwietnia na Tumskiej i Królewieckiej oraz na targowisku przy Rembielińskiego płoccy działacze SLD.

Trzy tysiące książek zamierzają rozdać we wtorek 23 kwietnia na Tumskiej i Królewieckiej oraz na targowisku przy Rembielińskiego płoccy działacze SLD.

– Chcemy przekonać płocczan, że czytanie włącza do grona osób kulturalnych, prowadzi do bycia świadomym uczestnikiem kultury, rozwija intelektualnie, wzbogaca wyobraźnię, a przede wszystkim stanowi doskonałą propozycję pozytywnego spędzania wolnego czasu – deklaruje radny Arkadiusz Iwaniak, przewodniczący Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Płocku.

SLD podkreśla, że chce walczyć z widoczną w całej Polsce spadku czytelnictwa. Szczególnie młodzi ludzie coraz rzadziej sięgają po książki. Coraz więcej czasu spędzają za to przy komputerze. Zdarza się również, że przebywając w złym towarzystwie, sięgają po szkodliwe dla zdrowia używki. Stąd właśnie pomysł na zorganizowanie we wszystkich powiatach Mazowsza akcji „Książki zamiast marihuany”.

Nieprzypadkowo akcja odbędzie się 23 kwietnia. Właśnie tego dnia jest obchodzony Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO. Ma on na celu promowanie czytelnictwa, edytorstwa i ochronę prawem autorskim własności intelektualnej. 23 kwietnia to także rocznica urodzin lub śmierci pisarzy tej klasy co Miguel de Cervantes, William Shakespeare, Inca Garcilaso de la Vega, Maurice Druon i Vladimir Nabokov.

W Płocku akcja „Książka zamiast marihuany” odbywać się będzie 23 kwietnia od 9 do 11.30 na ulicach Tumskiej i Królewieckiej oraz od 11.30 do 14 na miejskim targowisku przy Rembielińskiego. – Książki, którymi obdarujemy tego dnia płocczan, będą zaopatrzone w naklejki z logo akcji i w zakładki – zapowiada Arkadiusz Iwaniak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE