Reklama

Akcja policji. Ponad 40 pieszych ukaranych mandatami

Opublikowano:
Autor:

Akcja policji. Ponad 40 pieszych ukaranych mandatami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mandaty nie dotyczą wyłącznie kierowców. Policjanci ujawnili 53 wykroczenia popełniane przez przechodniów, w tym w przeszło 40 przypadkach kara nałożona przez funkcjonariuszy uszczupli zawartość portfeli płocczan, którzy nie zastosowali się do zasad ruchu drogowego.

Mandaty nie dotyczą wyłącznie kierowców. Policjanci ujawnili 53 wykroczenia popełniane przez przechodniów, w tym w przeszło 40 przypadkach kara nałożona przez funkcjonariuszy uszczupli zawartość portfeli płocczan, którzy nie zastosowali się do zasad ruchu drogowego.

Płoccy policjanci nie wahają się wyjąć bloczku mandatowego, jeśli uznają to za zasadne. Od 8 sierpnia prowadzą działania w ramach akcji Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego (NURD), które mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. O rezultacie poniedziałkowej kontroli opowiada policyjny rzecznik, Krzysztof Piasek:

- Niestety już w pierwszym dniu działań policjanci ujawnili 53 wykroczenia popełnione przez pieszych. Głównie było to przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, w trzech przypadkach piesi przechodzili mimo zapalonego czerwonego światła na sygnalizatorze. W związku z ujawnionymi przypadkami łamania prawa przez pieszych, funkcjonariusze ukarali 42 pieszych mandatami, natomiast w 11 przypadkach udzielili pouczeń.

W związku z akcją policjanci apelują zarówno do pieszych, jak i kierowców, aby stosowali się do przepisów ruchu drogowego. Działania w ramach NURD zakończą się 12 sierpnia. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE