Reklama

Akcja Murem za Owsiakiem. Fundacja WOŚP: Mamy wielką prośbę

Opublikowano:
Autor:

Akcja Murem za Owsiakiem. Fundacja WOŚP: Mamy wielką prośbę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Niech się naród obudzi. Jesteśmy w tak złym stanie, my Polacy, tak bardzo się nie lubimy. Dotknęło mnie to nieprawdopodobnie - mówił w rozmowie z dziennikarką Katarzyną Kolendą-Zaleską były już prezes fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jerzy Owsiak. Decyzja o rezygnacji z funkcji jest skutkiem ataku na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza podczas 27. finału WOŚP. Włodarz miasta nie przeżył. W kraju kolejne miasta ogłaszają żałobę, w sobotę będzie żałoba narodowa. - Jestem w rozsypce i ja - dodał w krótkim wywiadzie organizator WOŚP.

- Niech się naród obudzi. Jesteśmy w tak złym stanie, my Polacy, tak bardzo się nie lubimy. Dotknęło mnie to nieprawdopodobnie - mówił w rozmowie z dziennikarką Katarzyną Kolendą-Zaleską były już prezes fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jerzy Owsiak. Decyzja o rezygnacji z funkcji jest skutkiem ataku na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza podczas 27. finału WOŚP. Włodarz miasta nie przeżył. W kraju kolejne miasta ogłaszają żałobę, w sobotę będzie żałoba narodowa. - Jestem w rozsypce i ja - dodał w krótkim wywiadzie organizator WOŚP.

W internecie trwa akcja nakłaniająca Jurka Owsiaka do zmiany decyzji, aby pozostał prezesem fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ale czy to coś pomoże? Czy Jerzy Owsiak zmieni zdanie? - Fundacja funkcjonuje i będzie funkcjonowała jeszcze lepiej. To wszystko motywuje do jeszcze lepszej pracy. Po prostu nie jestem już prezesem fundacji. Stała się rzecz okrutna, zła przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jako jej prezes wziąłem na siebie odpowiedzialność. Po prostu pracuję - stwierdził w wywiadzie.

[ZT]21312[/ZT]

Fundacja: Mamy wielką prośbę

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwróciła się do każdego, kogo dotknęły ostatnie wydarzenia:

- Drodzy Przyjaciele, jesteśmy, wszyscy w Fundacji, a przede wszystkim Jurek, wzruszeni, poruszeni i wdzięczni za Wasze przeogromne wsparcie dla nas i dla Jurka - czytamy na stronie fundacji. - Bardzo chcielibyśmy każdemu z Was odpowiedzieć i osobiście podziękować za każdą wiadomość, za każdy komentarz, za każdy mail, za każdy sms, czy też za każdy wyraz wsparcia umieszczony na ogrodzeniu naszej Fundacji. Wszystkie te sygnały w przeogromnej ilości i sile skierowaliście w naszą stronę, każdy ma w sobie ogromną moc emocji, przyjaźni i bardzo wzmacnia naszego ducha.

Jest ich tak dużo, że nie jesteśmy w stanie każdemu z Was podziękować indywidualnie. Wiedzcie jednak, że każdy jeden gest Waszej solidarności z Orkiestrą i Jurkiem jest niesamowicie ważny.

Mamy jednak wielką do Was prośbę. Słyszymy o wiecach, manifestacjach, akcjach skierowanych w naszą stronę. Jesteśmy Wam w sposób nieograniczony wdzięczni. Jednak w tej chwili to nie my i nie Jurek najbardziej Was potrzebujemy. Największą tragedię przeżywają teraz bliscy ś.p. Prezydenta Pawła Adamowicza, jego rodzina, współpracownicy, przyjaciele, mieszkańcy Gdańska. W tej chwili to oni najbardziej potrzebują wsparcia i to oni muszą poczuć, że w obliczu tego koszmaru nie są osamotnieni. My, całą Fundacją, także ze wszystkich sił chcemy ich wspierać, i wyrazimy swoją z nimi solidarność w czasie sobotnich uroczystości w Gdańsku. Pozostańmy więc do momentu pożegnania ś.p. Prezydenta Pawła Adamowicza w zadumie, a potem przyjdzie czas na naszą wspólną pracą na rzecz lepszej przyszłości.

MDK: Zróbmy razem światełko do nieba

We wtorek do ogólnokrajowej akcji #MuremZaOwsiakiem włączył się Młodzieżowy Dom Kultury, który był płockim koordynatorem lokalnego finału WOŚP. Prosili, by "nie oddawał batuty". Jednocześnie mają prośbę do płocczan, którzy chcą, aby Jerzy Owsiak chciał dalej grać z WOŚP, stojąc na czele fundacji. Wyjaśniają, że po rezygnacji Jerzego Owsiaka ludzie zaczęli dzwonić do MDK-u, przysyłać wiadomości, aby zorganizowano jakąś akcję w Płocku. Ta będzie jednak nie w sobotę, tylko już po uroczystościach pogrzebowych.

- Akcja jest oddolną inicjatywą, której zostaliśmy koordynatorami, podobnie jak finału. A zatem spotkajmy się przed siedzibą płockiego Sztabu WOŚP (MDK, ul. Tumska 9a). W trakcie spotkania głos zabiorą ludzie związani z minionymi finałami WOŚP w Płocku, będzie też krótki występ artystyczny. Całość zakończy symboliczne światełko do nieba, które urządzimy o godz. 20:00 , zapalając przyniesione ze sobą zimne ognie.

Zapraszają w niedzielę, 20 stycznia na godz. 19.30.

[ZT]21321[/ZT]

[ZT]21328[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE