Reklama

Akcja dla Małgosi trwa. Czekają na oferty

Opublikowano:
Autor:

Akcja dla Małgosi trwa. Czekają na oferty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę grali, śpiewali, częstowali pączkami i krążyli z puszkami, co jakiś czas podrzucając nimi, aby zabrzęczały monety. Wszystko to dla chorej na białaczkę płocczanki, która potrzebuje pomocy. Lek, który powinna brać, miesięcznie kosztuje niemal tyle, co nieduży, nowy samochód.

W niedzielę grali, śpiewali, częstowali pączkami i krążyli z puszkami, co jakiś czas podrzucając nimi, aby zabrzęczały monety. Wszystko to dla chorej na białaczkę płocczanki, która potrzebuje pomocy. Lek, który powinna brać, miesięcznie kosztuje niemal tyle, co nieduży, nowy samochód.

Akcja dla chorej na białaczkę szpikową 56-letniej Małgorzaty Lewandowskiej odbyła się w niedzielę w galerii Wisła. Jej rozkręcenie nie było łatwym zadaniem. Mamy już sezon urlopowy, a ładna pogoda raczej zachęca do spędzana czasu poza galerią handlową. Organizatorzy postanowili jednak sprostać wyzwaniu, skrzyknęli artystów na występy, poprosili o pomoc wolontariuszy i zdobyli przedmioty do wstawienia na licytację.

Od godziny 11.00 w niedzielę w obieg ruszyły osoby ubrane w charakterystyczne żółte koszulki, zaopatrzone w specjalnie oklejone puszki do zbiórki. W międzyczasie na scenie trwały występy zapowiadane przez Jacka Strzeszewskiego. Swoimi sztuczkami zabawiał magik Damian Krażewski, Cezary Supeł zjawił się z psem wyszkolonym na przewodnika, zaśpiewali m. in. Patrycja Malinowska, Ola Paczkowska, Piotr Jędraszczak, a swoje umiejętności zaprezentowały tancerki ze Studia Tańca Fame. Do scenicznej zabawy włączyli się także płoccy seniorzy, a to tylko część z zaplanowanych na ten dzień atrakcji.

Organizatorzy zdecydowali się na zorganizowanie licytacji w internecie. Polecamy odwiedziny profilu akcji na Facebooku „Płock dla Małgosi”, ponieważ właśnie tam można zobaczyć wszystkie wystawione przedmioty. Przypomnijmy, co przygotowano. Do zdobycia jest m. in. piłka z autografami trenera kadry narodowej Adama Nawałki i kapitana drużyny Kuby Błaszczykowskiego. Dotarła do Polski z Francji jeszcze w czasie Euro 2016. Zawodnicy Wisły Płock przekazali koszulki, szalik w sam raz dla kibica i dwie monografie „Duma Mazowsza” (w jednej znajduje się autograf i specjalna dedykacja od prezesa Jacka Kruszewskiego), od SPR mają piłki z autografami Michała Daszka i Adama Wiśniewskiego. Municypalni zaoferowali swoje gadżety, posłanka Elżbieta Gapińska podarowała na licytację Konstytucję. W akcję włączyli się także płoccy muzycy. Na licytacji pojawi się wystawiony zestaw upominków sygnowanych przez zespół Farben Lehre (koszulki, zegar i biografia kapeli „Bez pokory”). Gitarzysta Krzysztof Misiak sprezentował płyty ze swoimi utworami, podobnie jak zespół Fusion Generation Project. Bez licytacji zebrano jak dotąd 4 tys. 507 zł. 

Pani Małgosia jest pacjentką Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Niestety w jej przypadku nie powiodła się ani chemioterapia, ani leczenie farmakologiczne wszystkimi możliwymi lekami refundowanymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jedyną dla niej szansą jest drogi lek, którego NFZ nie refunduje. Miesięcznie kosztuje około 6 tys. 600 euro (około 32 tys. zł).  

Czytaj też: 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE