Reklama

A ty, śmieciu, wpadniesz w moje ręce[FOTO]

Opublikowano:
Autor:

A ty, śmieciu, wpadniesz w moje ręce[FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 3,6 miliona nakrętek trafiło do Fundacji Portal FM Pomagamy dzieciom. Fundacja podczas gali ekologicznej nagrodziła swoich darczyńców, natomiast dzieciaki z przejęciem recytowały wierszyk o kaczce sprzątaczce, co mieszkała nad rzeczką opodal krzaczka. Na koniec zawirowały czerwone spódnice w kankanie.

Ponad 3,6 miliona nakrętek trafiło do Fundacji Portal FM Pomagamy dzieciom. Fundacja podczas gali ekologicznej nagrodziła swoich darczyńców, natomiast dzieciaki z przejęciem recytowały wierszyk o kaczce sprzątaczce, co mieszkała nad rzeczką opodal krzaczka. Na koniec zawirowały czerwone spódnice w kankanie.

Gala ekologiczna, która odbyła się w piątek w Gimnazjum nr 4 przy ul. Miodowej, to ukoronowanie wielomiesięcznych działań Fundacji Portal FM Pomagamy Dzieciom, prowadzącej swoją działalność na rzecz najmłodszych członów społeczeństwa w oparciu o fundusze pozyskane z niepozornych kawałków plastiku, jakimi są nakrętki od butelek. Zebrana liczba przeszło 3,6 mln nakrętek przez wszystkie dzieciaki ze szkół czy przedszkoli z pewnością pomoże fundacji w dalszej działalności na rzecz swoich podopiecznych. W końcu chcieć to móc. W tym przypadku to wspólny wysiłek wielu bardzo młodych ludzi, którym leży na sercu czystość środowiska jako naszego dobra wspólnego.

Wśród laureatów międzypowiatowego konkursu „Mazowsze - czysta kraina” znalazła się Szkoła Podstawowa  nr 2 w Sierpcu za zebranie ponad 400 tys. nakrętek. Nagrodę odebrała również płocka Szkoła Podstawowa nr 21 oraz zespół szkolno-przedszkolny w Brudzeniu Dużym za największą ilość zebranej makulatury. Jednak żaden uczestnik konkursu nie wyszedł z sali z pustymi rękami. Podziękowaniom od prezesa fundacji, Piotra Nosarzewskiego nie było końca, również dla polityków i innych osób, które angażują się w pomoc dzieciom.

- Jesteście forpocztą tych wszystkich działań na rzecz społeczności lokalnych – gratulowała nagrodzonym młodym ludziom za działalność proekologiczną Ewa Pietrzak, pełnomocniczka ds.organizacji pozarządowych w płockim Ratuszu. - Mam nadzieję, że po opuszczeniu szkoły dalej będziecie pomagali innym z takim samym uśmiechem jak dotychczas.

Jak się okazało podczas rozdawania dyplomów i statuetek, tematyka ekologii świetnie inspiruje najmłodszych do zabawy z tekstami wierszy i popularnych piosenek. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Chopina zabawiali gości wariacjami opartymi na wierszu Jana Brzechwy o Kaczce Dziwaczce, która choć opętana manią sprzątania, niestety wciąż ślizgała się na skórkach od banana. - Śmieci, śmieci wszędzie, zwariowało, oszalało moje serce, a ty śmieciu zaraz wpadniesz w moje ręce – zaśpiewali chórem. Ciekawe co na taką wersję swojego hitu „Lato” powiedzieliby panowie z Formacji Nieżywych Schabuff? Program artystyczny skończył się krótką, aczkolwiek bardzo poważnie brzmiącą przysięgą. - Przyrzekamy chronić przyrodę, oszczędzać wodę, nigdy nie śmiecić, uczyć tego wszystkie dzieci.

Obecny w sali dyrektor Gimnazjum nr 4 życzył Fundacji Portal FM wielu sponsorów z ogromnym sercem. Kolejna edycja konkursu na zbieranie nakrętek ruszy po wakacjach.

Fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

Więcej zdjęć z gali zobaczcie w naszej galerii

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE