Reklama

83. rocznica objawienia w centrum Płocka

Opublikowano:
Autor:

83. rocznica objawienia w centrum Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Historia znanego na całym świecie obrazu zaczęła się w Płocku. 83 lata temu w skromnej celi św. siostrze Faustynie Kowalskiej objawił się Jezus Chrystus.

Historia znanego na całym świecie obrazu zaczęła się w Płocku. 83 lata temu w skromnej celi św. siostrze Faustynie Kowalskiej objawił się Jezus Chrystus.

Uroczystości związane z 83. rocznicą objawień Jezusa Miłosiernego i rozpoczęcia prorockiej misji św. Siostry Faustyny rozpoczęły się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Starym Rynku 14/18. Przez cały dzień osoby przybywające do sanktuarium adorować mogą Najświętszy Sakrament. Na 15 zaplanowana została Koronka do Miłosierdzia Bożego, a tuż po jej zakończeniu odprawiona zostanie msza święta. Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończy się o 21 uroczystym błogosławieństwem.

Organizatorzy obchodów 83.rocznicy objawień siostry Faustyny przewidują, że wezmą w nich udział nie tylko mieszkańcy Płocka, ale także czciciele Miłosierdzia Bożego, przybywający z różnych miejsc naszego kraju. Ze względu na rozbudowę Sanktuarium i spodziewany napływ pielgrzymów główne uroczystości diecezjalne odbędą się w katedrze.

O 15 pielgrzymi zaproszeni zostaną na Godzinę Miłosierdzia, a tuż po niej na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O 18 biskup Piotr Libera przewodniczył będzie Mszy świętej. - Zapalmy tego dnia przy krzyżach, kapliczkach oraz w oknach naszych domów Światło Miłosierdzia od 19 do 21, kończąc Apelem Jasnogórskim - apelują organizatorzy dzisiejszych uroczystości jubileuszowych.

Zobacz również:UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE