Reklama

500 plus. Rodzice nie pracują. Dostaną mniej pieniędzy?

Opublikowano:
Autor:

500 plus. Rodzice nie pracują. Dostaną mniej pieniędzy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To ważne także dla wielu rodzin w regionie płockim: wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku zmienią się przepisy dotyczące programu "500 plus". 

To ważne także dla wielu rodzin w regionie płockim: wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku zmienią się przepisy dotyczące programu "500 plus". 

Nie pracują, bo nie warto, skoro mają pomoc od Państwa. To częste opinie na temat beneficjentów rządowego programu. Oczywiście sytuacje są bardzo różne, ale faktem jest, że w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej opinii, że program "500 plus", istniejący od czterech lat, wymaga zmian. Po to, by promować osoby pracujące. 

Koniec programów typu "500 plus" i innych dopłat bezpośrednich zapowiadała pod koniec 2019 r. wicepremier Jadwiga Emilewicz. Ekonomista Marcin Mrowiec zaproponował zmianę na 600 plus i 400 plus.

I tak może się stać już od początku 2021 r. Pewne jest, że zarówno świeżo upieczeni rodzice, jak i ci, którzy byli już beneficjentami rządowego świadczenia, będą musieli co roku składać nowy wniosek. Proponowana ważna zmiana: nie będzie już mowy o 500 zł na każde dziecko, lecz o 600 i 400 zł. Wyższą kwotę mogą otrzymać na każde dziecko osoby pracujące, niższą - niepracujące. Prawdopodobnie wyjątkiem będą niepracujące matki, które mają troje i więcej małych dzieci.


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE