Reklama

26 zespołów, 3 dni grania. Plażowa piłka ręczna znów zagości na starówce

Opublikowano:
Autor:

26 zespołów, 3 dni grania. Plażowa piłka ręczna znów zagości na starówce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Boisko na Starym Rynku już jest usypywane, a od piątku będą trwały zawody z cyklu PGNiG Summer Superligi. Do Płocka przyjedzie 26 zespołów: 10 żeńskich i 16 męskich, nie tylko z Polski.

Boisko na Starym Rynku już jest usypywane, a od piątku będą trwały zawody z cyklu PGNiG Summer Superligi. Do Płocka przyjedzie 26 zespołów: 10 żeńskich i 16 męskich, nie tylko z Polski. 

Impreza w Płocku zainauguruje cały cykl wakacyjnych zmagań i ma rangę międzynarodową. Na plaży na starówce słychać będzie więc nie tylko polski język. Oprócz "gospodarzy", czyli BHT Petry Płock, przed ratuszem będzie można zobaczyć dwie słowackie ekipy (Senec oraz Lagnose), Holendrów z TSV Camelot, algierskie ASBBA czy Amerykanów z Los Angeles, w składzie których wystąpią też byli zawodnicy Petry: Mariusz i Marcin Smolarkowie, Cezary Marciniak, Adrian Turkowski i Patryk Wypych. Nie zabraknie też oczywiście największego rywala Petry, aktualnych mistrzów Polski BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski.

Wśród żeńskich zespołów znalazły się m.in. obrończynie tytułu z Piotrkowa Trybunalskiego czy BHT Pyrki Poznań. Tu też będzie międzynarodowo - pojawią się Lady Bugs z Węgier. 

Przed płockim ratuszem wyrosną dwa boiska do piłki ręcznej. Większe będzie mogło pomieścić nawet 700 widzów, mniejsze około 100. Faza grupowa zawodów rozpocznie się w piątek 14 czerwca - panie będą rywalizować w dwóch 5-zespołowych grupach, natomiast mężczyźni zostaną podzieleni na 4 grupy po 4 zespoły w każdej. Na zakończenie pierwszego dnia rozgrywek zaplanowano towarzyską potyczkę reprezentacji Polski z RIP BHC. Sobotnie zmagania potrwają od 9:00 do 21:00, a niedzielne od 9:00 do około 17:00. Na godzinę 16:00 zaplanowano rozpoczęcie meczu finałowego mężczyzn.

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Imprezę wspierają również: Miasto Płock, Orlen, Red Bull, Ziaja, Selenka, Petrotel, Ramirent. Partnerami turnieju są: PGNiG Superliga, Sport Transfer, Art-Line i Make Sport. Zadanie dofinansowane jest ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Fundacja Modern Sport wraz z BHT Petrą Płock.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE