Reklama

Reklama

200 tys. zł na rozwój ogrodów działkowych. Startuje miejski program wsparcia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: mars

200 tys. zł na rozwój ogrodów działkowych. Startuje miejski program wsparcia - Zdjęcie główne

foto mars

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz szósty w Płocku startuje program wsparcia rodzinnych ogrodów działkowych. Samorząd miasta rozdysponuje 200 tysięcy złotych na rozwój ROD. Trwa nabój wniosków.

Reklama

Działkowcy mogą przeznaczyć wsparcie na budowę lub modernizację infrastruktury – m.in. placów zabaw, świetlic, alejek czy wodociągów. 

Czytaj więcej: Stosował przemoc wobec rodziców, katował psa. Policja zatrzymała agresywnego 25-latka

Jak podają w magistracie, działki zajmują ponad 246 ha w naszym mieście. 

- Ogródki działkowe są zielonymi oazami w miejskiej przestrzeni. Są miejscem rekreacji i wypoczynku dla wielu mieszkańców – przekonuje Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. - Chcemy, aby były ładne, bezpieczne i przyjazne użytkownikom, dlatego wspieramy rozwój przestrzeni wspólnych ROD, których mamy w Płocku aż dwadzieścia jeden.

Miejski program wsparcia dla ROD uruchomiono w 2018 roku. Od tamtej pory z budżetu miasta przeznaczono na niego blisko 797,5 tys. zł. 

- Pomogły wykonać  przyłącze wody pitnej czy drenaż terenu, wymienić instalacje energetyczne i oświetlenie, ogrodzenia i furtki, wyremontować budynki administracyjno-biurowe i świetlice – wymieniają urzędnicy.

Łącznie zrealizowane zostały 32 zadania – teraz czas na kolejne. O środki w ramach programu mogą ubiegać się ogrody zlokalizowane na trenie Płocka, które w ubiegłym roku nie otrzymały dotacji.

Wysokość dotacji to maksymalnie 30 tys. zł., ale nie więcej niż 80% poniesionych kosztów na zadanie, o którego dofinansowanie ubiega się ROD.

Co ważne, pieniądze są przeznaczone na rozwój wspólnych przestrzeni, a nie dla indywidualnych działkowców.

Nabór wniosków trwa do 19 maja. Szczegółowe informacje i wzory wniosków znajdziemy na stronie Urzędu Miasta Płocka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy